22 грудня – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Поділитися новиною

22 грудня 2021 року – середа. Церква святкує Свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Вона вважається захисницею жінок, особливо вагітних. 1990 року перша Генеральна асамблея засновників створює Національний олімпійський комітет України, а 1999 року пост прем’єр-міністра України обіймає Віктор Ющенко.

До Нового року залишилось 9 днів.

Яке свято в Україні і світі

22 грудня в Україні святкують День працівників дипломатичної служби. Подія ця була започаткована порівняно недавно – 2005 року після підписання указу президентом Віктором Ющенко. Дату святкування обрали на честь заснування Генерального секретаріату міжнародних справ (1917 рік). Пізніше з нього було створено Міністерство іноземних справ.

Не забудьте привітати з цим професійним святом своїх рідних і близьких.

Також 22 грудня в Україні святкують ще одне професійне свято, а саме День енергетика. Його запровадили ще 1966 року, коли Президія Верховної Ради СРСР видала Указ з пропозицією створити таке національне свято. Після розпаду Радянського Союзу, деякі країни, що входили в його склад, продовжили святкувати 22 грудня День енергетика.

22 грудня в церковному календарі – Свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Це важлива дата, адже саме в цей день була зачата Богородиця Діва Марія.

Свята Анна була однією з роду царя Данила. Саме він був засновником династії царів Іудеї. Народилася в сім’ї священника Матанна і стала дружиною Йоакима. Довгий час подружжя залишалося бездітними. Вони часто ходили до церкви та молилися, щоб Бог послав їм дитину. Одного разу до Анни та Йоакима явився Ангел Господній і сказав, що їхні молитви було почуто. Радісні, вони поспішили в Єрусалим, щоб в храмі принести хвалу Богу.

За те, що Господь подарував Анні та Йоакиму дитину, подружжя вирішило віддати її на служіння до Храму. Через дев’ять місяців після явлення Ангела, у них народилася донька. Її назвали Марією.22 грудня, День Анни, коли сталося диво і подружжя зачало Діву Марію після поцілунку та обіймів, вважається невинним зачаттям. Церква вважає, що через це на Богородицю не перейшов первородний гріх, що стало першим проявом Божественного Порятунку людського роду.

В народі Анну вважають заступницею жінок. Тому до неї звертаються до святої, коли потрібен її захист та покровительство. Особливо часто моляться святій Анні вагітні, просячи, щоб пологи минули успішно, а дитина народилася здоровою.

Іменини святкують: Володимир, Василь, Олександр, Степан, Вольдемар, Анна (Ганна), Єфросинія.

Талісманом людей, народжених 22 грудня, є альмандин. З давніх часів і нині з цього каменю виготовляють різноманітні прикраси, амулети, сувеніри, предмети декору. Здавна його вважали захистом від поганих емоцій. Альмандин – символ людської енергії, сили та позитивних відчуттів. Цікавий факт – в Норвегії був знайдений чорний альмандин, довжиною 1 метр.

Що не можна робити цього дня

22 грудня, в день Анни, вагітним жінкам не дозволяється роздмухувати в печі вогонь, бо дитина народиться з червоною міткою.

Без особливої потреби заборонялося в день Анни виходити з дому, бо вважалося, що цього дня сили світла та темряви борються між собою.

Дівчатам і молодицям, у яких 22 грудня болить голова, забороняється прясти.

Протягом дня вагітним жінкам не можна братися за будь-яку роботу.

Народні прикмети і традиції 22 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:дивилися, який сьогодні день: на Ганни сонце повертає на літо, а зима на мороз;

якщо 22 грудня світло і сонячно, то на Новий рік треба очікувати морозу, а наступного року буде гарний врожай;

якщо на Ганни на деревах іній, тоді на Новий рік буде відлига;якою буде погода 22 грудня до полудня, таку можна чекати і до кінця грудня;

а яка погода стоїть до ночі, такою буде вся зима;іній на Ганни вкрив дерева, наступний врожай буде хорошим;

якщо 22 грудня йде дощ, то навесні очікуйте холодів;безвітряний і тихий день на хороший врожай садовини.

Наші предки називали 22 грудня, День святої Анни, “народинами сонця”. Адже цей день вважається найкоротшим в році. Казали, що після Ганни сонце вже повертає на літо. Також в народі існувала така приповідка: “У день Анни світловий день додається на горобиний крок”. В давнину 22 грудня існував цікавий звичай – дзвіняр, який сповіщав про народження сонця, отримував 24 срібняки.

Особливо день Анни шанували вагітні жінки. Адже вона вважається їхньою захисницею. А ось молоді дівчата обов’язково збиралися на сходки, щоб вирішити, як святкувати різдвяні свята. В дівчачих громадах, як і в парубоцьких, завжди існували свої звичаї та традиції. Наприклад, був такий обряд, що на сходки могла прийти будь-яка дівчина, якщо вона вміє вишивати, шити, прясти, ткати. Також саме в день святої Анни починали виготовляти різноманітні різдвяні прикраси: “їжачки” та “павуки” з соломи.

Жінки 22 грудня починали прибирати в оселі, щоб підготувати її до свят. А щоб на Різдво була свіжина, то свиням давали більше їжі. На Буковині існувало повір’я, що саме з Ганни починається новий рік. Так як до цього часу вже встановлювалася зимова дорога, то говорили: “На Ганьки сідай в санки”.

В день Анни також існувало кілька традицій, пов’язаних із бджільництвом. Часто в народі говорили: “Ходять у погріб до бджіл, щоб добре роїлись”, або “Починають бджоли мед їсти”. Пасічники обов’язково цього дня молилися Богу, щоб наступного року був густий мед.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...