Кому, коли і як дістанеться економічний паспорт від Зеленського

Поділитися новиною

Законопроєкт про економічний паспорт, поданий президентом, передбачає створення величезного інвестиційного фонду. Чи покращить він національну економіку та життя тих, хто народився за Зеленського, далі.

Попри статус “невідкладної” президентська ініціатива щодоекономічного паспорта та Фонду майбутніх поколінь так і не дочекалась хоча б початку розгляду у Верховній Раді цього року. Пакет із чотирьох документів тепер потрапить до сесійної зали не раніше кінця січня 2022-го та й лише у разі, якщо депутати з трьох профільних комітетів встигнуть їх вивчити та подати альтернативні законопроєкти. Адже окрім власне самого закону про економічний паспорт, президент вніс поправки до бюджетного, податкового, кримінального та кодексу про адміністративні правопорушення. Тож ідеться про масштабні зміни законодавства, які заглядають у майбутнє щонайменше на 16 років.

Навіщо дітям надра?

У разі ухвалення пакета законопроєктів уже наступного або 2023-го року уряд має створити державний Фонд майбутніх поколінь – установу, яка накопичуватиме кошти для виплат дітям, народженим з 1 січня 2019 року, після досягнення ними повноліття. Тобто платити реальні гроші з особистих рахунків, заведених на кожну дитину, фонд почне з 2037 року.

До цього часу, за розрахунками авторів з Офісу президента, у фонді має накопичитись 1,8 трильйона гривень – що понад на третину перевищує загальний запланований обсяг всіх бюджетних видатків країни у 2022 році. Перші виплати у 2037 отримають близько 300 тисяч українських громадян, народжених 2019 року: за прогнозами, їм дістанеться по 625 тисяч гривень кожному. За нинішнім курсом це близько 20,5 тисячі євро, втім скільки коштуватиме українська валюта у 2037 році, прогнозувати складно – за попередні 17 років вона знецінилась більш ніж уп’ятеро.

Звідки ж надходитимуть гроші до Фонду майбутніх поколінь?

Основним вкладником буде держава – законопроєкт передбачає спрямування до фонду рентних платежів від видобутку нафти, газу та інших корисних копалин.

Нині більшість цих платежів йде у “загальну кишеню” держбюджету – у проєкті фінансового плану на 2022 рік ідеться про суму в 69 мільярдів гривень.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...