11 грудня: свята, прикмети та традиції

Поділитися новиною

11 грудня у світі відзначають День гір, День танго, День калейдоскопа, День заснування дитячого фонду ООН “ЮНІСЕФ”, у США День мобільних застосунків, у Канаді – День ухвалення Вестмінстерського статуту, а у православних – День ушанування преподобного мученика Стефана. За народним календарем Сойчин день.

Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

Міжнародний день гір

11 грудня відзначається Міжнародний день гір, встановлений рішенням 57-ї Генеральної Асамблеї ООН у січні 2003 року.

Але заснований він був раніше – у 1992 році на Конференції ООН з довкілля та розвитку, коли було схвалено Порядок денний на XXI століття, глава 13 якого, під назвою “Раціональне використання вразливих екосистем: стійкий гірський розвиток”, стала віхою в історії розвитку гірських районів. А підвищена увага до ролі гір підштовхнула Генеральну Асамблею оголосити 2002 рік Міжнародним роком гір, а наступного року і сьогоднішню дату.

Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародну спільноту організувати у цей день заходи на всіх рівнях з метою привернути увагу до проблем розвитку гірських регіонів планети та необхідності надання допомоги їх населенню. У відповідній резолюції відзначено особливу актуальність дій, спрямованих на сталий розвиток гірських регіонів.

Міжнародний день танго

У день народження аргентинського співака та кіноактора, відомого “Короля танго” Карлоса Гарделя, відзначається Міжнародний день танго – свято танцю, філософія якого полягає у протиборстві.

У цьому танці не заведено розмовляти, посміхатися, запрошення, висловлене вголос, може розцінюватись як образа. Дозволені лише погляд і легкий рух губ.

Танго – танець-імпровізація, у ньому дуже важливе вміння партнерів відчувати одне одного. Це вміння народжується на підсвідомому рівні як би саме собою, створюючи відчуття іншої реальності. А найвиразнішим моментом цього танцю є пауза: звучить музика, а двоє завмерли в обіймах один одного, ніби ведуть німий діалог на підвищених тонах – це точка найвищої напруги.

День калейдоскопа

Дату обрали на честь дня народження його винахідника сера Девіда Брюстера. Він народився 1781 року, вивчав теологію в університеті Единбурга і навіть отримав сан священика. З 1801 починає активно займатися наукою, працює фармацевтом та адвокатом. Його захоплення оптичними ілюзіями і лягло в основу створення калейдоскопа.

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

11 грудня проводиться Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. Вперше цей день почали відзначати у 1998 році у більш ніж 35 країнах світу. Він був присвячений Всесвітній нараді з профілактики та боротьби з бронхіальною астмою в Іспанії.

За оцінками ВООЗ, 235 мільйонів людей у світі страждають на бронхіальну астму. В Україні зареєстровано 210 тисяч хворих на неї (дані 2015 року). Найчастіше хворіють діти та молодь.

Бронхіальна астма – хронічна хвороба, яка проявляється періодичними нападами задишки та свистячими хрипами. Напади найчастіше відбуваються під час фізичної активності або вночі.

Церковне свято

11 грудня у православному календарі – день пам’яті преподобномученика Стефана Нового. Преподобний народився 750 р. у Константинополі. Сама Пресвята Богородиця з’явилася його матері і обіцяла, що матиме сина, як вона й просила. Виростаючи, юнак показав себе досить чемним і особливо полюбив читання творів св. Іоанна Златоуста. Батьки віддали його до пустелі на гору Авксентієву, у Віфінії, до старця Іоанна.

Якось зі сльозами на очах старець передрік Стефану, що місце їхнього проживання іконоборці розорять і спустошать. Незабаром старець помер, а Стефан уславився подвигами, тому стали стікатися до нього шанувальники чернечого життя, і при печері утворилася обитель.

Прикмети 11 грудня

  • відлига в цей день – до сильних морозів;
  • суха і холодна погода сьогодні-літо будемо спекотним;
  • багряна Зоря – до сильних вітрів;
  • гуси ляскають крилами – чекайте потепління.

Що сьогодні не можна робити

У цю дату відзначається Сойкін день, тому категорично заборонялося завдавати будь-якої шкоди птахам. Тих, хто порушує заборону, довго будуть переслідувати біди. Також сьогодні не можна сваритися, ображатися, пліткувати і віддаватися зневірі.

Іменини:

Олексій, Андрій, Ганна, Василь, Григорій, Данило, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Сергій, Степан, Тимофій, Федір.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...