НЕУГОДНИМ ГРОМАДАМ — ДЕСЯТКУ НА МЕШКАНЦЯ, СВОЇМ — МАЙЖЕ ТИСЯЧУ

Поділитися новиною

Депутат Полтавської обласної ради Олексій Матюшенко у своєму блозі на Полтавщині наглядно продемонстрував як «справедливо» в раді розподілили 168 мільйонів бюджетних коштів на розвиток громад і хто лідер отримання цих коштів.

Як відзначив депутат, пройшов рік з часу роботи нового скликання облради, проте в обласні досі немає жодного системного перетворення: не запущено сміттєпереробний завод, не розроблено програми підтримки малих підприємців та аграріїв, не створено жодного робочого місця, не розроблено механізм компенсації коштів на різницю в тарифах для населення, в наслідок чого «на плечах» обласного бюджету ще на рік буде висіти комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» — єдине в Україні, яке постачає теплову енергію виключно для містян і не підпадає під меморандум. А для того, щоб не залишити людей без тепла, облраді доведеться знімати кошти з інших бюджетів, урізати заробітні плати і спрямовувати кошти на погашення різниці тарифів.

Проте, у той же час, за словами Олексія Матюшенка, відбувся розподіл коштів Фонду розвитку територій Полтавської області в сумі понад 168 млн грн.

«Ці кошти, теоретично, мали б порівну розподілити серед громад області з урахуванням кількості населення. І ці фінанси мали б піти на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури комунальної власності області, ремонти доріг та інші потреби громад Полтавської області. Та щось пішло не так: розподіл відбувся досить однобоко і опосередковано — серед «своїх», лояльних до провладної партії, депутатів, які спрямували ці кошти як самі того забажали. Як саме це відбулося Ви дізнаєтеся згодом», — зазначає депутат Полтавської обласної ради Олексій Матюшенко.

Він вважає, що таким чином громади позбавили можливості рівноцінно розвиватися. А ресурс обласного бюджету, передбачений для розвитку громад, став інструментом маніпуляцій між політичними силами.

«Так, у політиці завжди були і будуть «бої без правил», і все б нічого, якби ці події не стали елементарним шахрайством за рахунок жителів громад Полтавщини», — наголошує Олексій Матюшенко.

Кошти ФРТ в 2021 році розділені на підставі засідань робочих груп і 9-ти Розпоряджень Голови Полтавської ОДА. Депутат навів ці документи у блозі:

  1. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 23.11.2021 № 795 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено коштів згідно додатку 1 і 2 разом: 6 205 850 грн.
  2. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 18.11.2021 № 775 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 45 471 742 грн.
  3. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 01.11.2021 № 733 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 12 766 135 грн.
  4. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 27.09.2021 № 664 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 30 929 971 грн.
  5. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 14.09.2021 №638 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 9 577 872 грн (в розпорядженні допущена арифметична помилка, вказана ця сума, а по факту вона на 200 тисяч менша – 9 377 872 грн)
  6. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 31.08.2021 №617 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 13 880 000 грн.
  7. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 13.08.2021 №590 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 14 337 798 грн
  8. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 09.08.2021 №571 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 15 235 000 грн
  9. РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови Полтавської ОДА від 27.07.2021 №544 Про розподіл у 2021 році коштів Фонду розвитку територій області розподілено: 20 275 905 грн

Також Олексій Матюшенко наочно продемонстрував, як відбувався цей розподіл в розрізі кожної громади, підкріпивши це конкретними цифрами.

Таким чином, на переконання депутата облради, відбувся несправедливий розподіл коштів. Із 1 376 785 мешканців Полтавщини аж 627 452 чоловік (45,6%) — тобто майже половина не отримала майже нічого.

«З Фонду розвитку територій на «неугодні» громади виділено менше 10 грн на 1 жителя. Хоча, до слова, це переважно жителі найбільших промислових міст — Полтави і Кременчука, які і є одними з найактивніших наповнювачів обласного бюджету. У той же час, інші громади отримали від 200 до 750 грн на 1 жителя. Сплачуючи при цьому, менші відрахування. Де ж тут справедливість?», — риторично запитує Олексій Матюшенко.

За його словами, програма розвитку територій існує з 2017 року і раніше щороку кожен депутат отримував «свій» мільйон гривень із ФРТ не залежно від того — опозиційний він чи провладний, і спрямовував на свій виборчий округ, виходячи із потреб громади.

«Але цьогоріч відбулося «диво» — левову частину коштів отримали ті політичні партії, які підтримують провладну більшість, і для того, щоб «остудити пил» депутатів, які не згодні з таким розподілом і мають власну думку, кошти взагалі почали видаватися головам фракції для того, щоб депутатів поставити на своє місце. Так у нас з’явилися лідери, які отримали максимальну кількість цих коштів», — зазначає Олексій Матюшенко.

Він також супроводив ці слова відповідною табличкою, в якій показано, як розподілені кошти по фракціях між депутатами.

Також, за словами Олексія Матюшенка, Програма містила ПОРЯДОК використання коштів Фонду розвитку територій області. Цей же Порядок визначав механізм використання коштів Фонду розвитку територій області:

«Фонд створюється за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету з метою забезпечення розвитку територій області та використовується на: − будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури комунальної власності області; − придбання обладнання та предметів довгострокового користування (капітальні видатки) для бюджетних установ комунальної власності області; − реконструкцію та капітальний ремонт доріг загального користування місцевого значення Полтавської області; − інші заходи розвитку».

П.7. Порядку передбачав, що «Робоча група здійснює розгляд відповідних пропозицій з метою відповідності поданих заявок напрямкам використання Фонду». Форма заявок, яка мала б містити погодження з депутатом, є складовою Програми.

«НІЯКОГО ІНШОГО ПОРЯДКУ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ для розвитку територій з Фонду НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО. Його просто придумали в ході розподілу коштів. І за той свавільний порядок, коли відбувався цей розподіл, ДЕПУТАТИ НЕ ГОЛОСУВАЛИ», — наголошує депутат Полтавської обласної ради Олексій Матюшенко.

Він додає, що багато громад отримали відмови від Полтавської обласної ради у процесі розподілу коштів із Фонду розвитку територій.

Детальніше із цим переліком можна ознайомитися за посиланням.

«Знаєте, мені вся ця ситуація нагадує режим Януковича, якщо ти в «Партії» — для тебе все, навіть «зірку з неба», коли ти не регіонал, то окрім «дулі з маком» ти отримаєш ще й політичні переслідування. Так от, шановні колеги, нагадаю, чим же закінчилася історія режиму Януковича в 2013 році, і зараз ситуація в країні повторюється точно так само — загальне зубожіння, проблеми з комунальними тарифами, ніякої системності. Так от, Янукович також думав, що влада буде вічною, але не склалося. Тому, колеги, проаналізуйте те, що ви зараз робите і до чого спонукаєте громади області. Будьте людьми і згадайте, що ми представляємо інтереси тих громад, які довірилися нам. А ті кошти, які розподіляються Фондом розвитку територій — це не «гроші» якогось конкретного депутата, які він використає для власного піару, це кошти, які ідуть безпосередньо в громади і на їхній розвиток відповідно до потреб людей. І ми, депутати партії «За майбутнє», категорично НЕ ПІДТРИМУЄМО такий несправедливий розподіл для громад. І будемо наполягати на справедливому перерозподілі, який врахує потреби всіх мешканців громад!», — заявив депутат Полтавської облради Олексій Матюшенко.

Пресслужба депутата Полтавської обласної ради Олексія Матюшенка

LIVE OFFLINE
track image
Loading...