Яке сьогодні свято – 30 листопада: Григорій Зимовказівник, Андрій Осінній

Поділитися новиною

Сьогодні, 30 листопада, не можна носити або приміряти чужу обручку, спілкуватися з людьми з поганим оком та сприймати новини близько до серця.

Сьогодні, 30 листопада, відзначаємо такі події:День домашніх тваринМіжнародний день захисту інформаціїДень комп’ютерної безпекиДень пам’яті всіх жертв хімічної війни День радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил УкраїниГригорій Зимовказівник, Андрій Осінній.

Сьогодні православна церква згадує Григорія Чудотворця – святителя, богослова і єпископа Неокесарійського. В народі святого прозвали Зимовказівником та святкували зустріч північного вітру: зазвичай в цей день йшов сніг і його було багато. Усі влаштовували гуляння та каталися на санях з гори. Вірили, що той, хто покотиться на санях далі за всіх, той в наступному році буде найщасливішим. За прикметою, якщо хлопці будуть перекидатися в снігу, то зима затримається на довше, що своєю чергою позитивно позначиться на майбутньому врожаї. По погоді в цей день вирішувалося, якою буде уся зима: яка погода з ранку і до полудня, такою буде перша половина зими, а погода з обіду до вечора відповідає другій половині зими.

► У цей день підходили до криниць і водойм, прислухалися до води. Якщо тиха, то зима теплою буде, якщо шумить – слід чекати морозів і заметів.► Аби бути весь рік здоровим в цей день потрібно в снігу повалятися.► Якщо в цей день на небі молодий місяць, то наближаються холоди.

Що не можна робити сьогодніСьогодні не можна носити або приміряти чужу обручку, спілкуватися з людьми з поганим оком та сприймати новини близько до серця.У кого сьогодні День АнгелаСьогодні, 30 листопада, День Ангела святкують Геннадій, Григорій, Захар, Іван, Лазар та Лонгин.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...