В Україні з’явилась можливість легалізувати активи, що були приховані від оподаткування

Поділитися новиною

З 1 вересня 2021 року громадяни України мають право задекларувати активи, з яких не були сплачені податки, та таким чином легалізувати їх.

Інформація з сайту Полтавської ОДА

Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування. Це –  фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, та фізичні особи – нерезиденти України, які на момент отримання об’єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків та    мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані в рамках амністії: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу, платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року

Позитиви запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб :

– можливість цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування;

– декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів та сплати збору  з одноразового добровільного декларування;

-додаткові надходження до бюджету, які будуть працювати на легальну економіку України.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...