Водії почали спалювати “євробляхи”
В Україні власники “євроблях”, ввезених у 2021 році, почали розмитнювати свої автомобілі.
Зокрема, на такі авто не поширюються пільгові ціни на розмитнення. Тому з 11 листопада їм загрожують величезні штрафи.Все тому, що 10 листопада закінчується термін дії тимчасових законів про спрощену процедуру розмитнення “євроблях”.
Зазначається, що за законом, “євробляхи”, які ввезені у 2021 році, не підпадають під пільгові правила. Тому ніяких нових перспектив після 10 листопада їхнім водіям не світить.
Зокрема, таких автомобілів в Україні є близько 70 тисяч. В основному, це старі машини – 2003-2005 років випуску. Хоча є і новіші – випущені у 2016-му.
Також не всі знають, коли їхній автомобіль ввезений до країни. Окрім того, деякі продавці “євроблях” обманюють своїх покупців, а саме називають їм невірний рік ввезення машини в Україну.
Скільки коштує розмитнення
Так, загальна сума розмитнення складає 100 тис. грн.
За словами юриста, машина може коштувати 1 500 доларів (близько 40 тис. грн), а розмитнення – 3 500-3 700 доларів, а це до 100 тис. грн. Тому в підсумку виходить така ціна, як наче стару машину купували в Україні.
“Втім, є і хороша сторона. Датою закінчення дії закону про пільгове розмитнення водії не обмежені, а орієнтуються на дату ввезення автомобіля, щоб не понад рік від того моменту”, – кажуть юристи.
Чому потрібно встигнути до 10 листопада
Зокрема, після закінчення пільгового періоду легалізації “євроблях” поліція почне застосовувати санкції. Також потрібно буде займатися легалізацією авто після 10 листопада, а саме потрібно буде вже думати, як такий автомобіль безпечно і без штрафу доставити для перезаїзду до України до кордону.
Багато хто планує зробити це евакуатором. А після здійснення виїзду-в’їзду до митниці можна буде вже їхати своїм ходом.
Все тому, що розмитнювати автомобіль можна на внутрішніх митницях, а саме в містах проживання водіїв.
“За законом, людина має розмитнити автомобіль відразу після того, як він був ввезений до України. А його т.зв.”тимчасове ввезення” і експлуатація протягом року, це – “сіра схема”, яка за рік може стати “чорною”, – стверджують фахівці.
Спалюють “євробляхи”
Деякі водії не хочуть легалізовувати авто за повною ціною, тому вони почали просто спалювати свої “євробляхи”. Вони називають це протестом.
“Історія цієї “євробляхи” закінчена. Це – мій протест влади”, – заявив власник машини.