Школярам можуть продовжити канікули до 3-4 тижнів

Поділитися новиною

Про це розповів в ефірі спецпроєкту “Здорова політика” Українського радіо заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін

У закладах освіти канікули мали розпочатися із 25 жовтня. Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала перенести осінні канікули на тиждень раніше, оскільки сумарний внесок школярів і педагогів в епідемічний процес — близько 10-15%. За рахунок такого рішення намагаються зменшити навантаження на систему охорони здоров’я в тих областях, де є понаднормове навантаження на лікарні.

Таке рішення може стати дієвим для протидії пандемії. Зазвичай шкільні канікули тривають упродовж двох тижнів, нині дискутують про подовження цього терміну на 3-4 тижні.

Щодо захворюваності дітей — ситуація сильно відрізняється від області до області. На стаціонарному лікуванні в Україні перебувають 607 дітей, це становить 21% від тієї кількості ліжок, які були виділені для педіатричного напрямку. Це майже 2800 ліжок на національному рівні. Велика кількість класів на сьогодні закриваються у зв’язку з виявленими випадками захворювання на коронавірус або у дитини, або у вчителя. У такому випадку весь клас вважається контактним і проходить умовний карантин у межах одного інкубаційного періоду. Дедалі більше і більше таких класів по Україні, і дедалі більше вчителів інфікуються або під час доїзду на свої робочі місця, або вдома.

Оскільки не всі педагогічні працівники вакциновані, то профілактично період шкільних канікул у закладах освіти вони можуть використати для вакцинації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...