Дізнайтесь у кого сьогодні іменини?

Поділитися новиною

Сьогодні, 29 липня, Міжнародний день тигра, в Україні відзначають День Сил спеціальних операцій Збройних сил України, пише УНН.

Свята

Міжнародний день тигра — щорічне свято, що проводиться щороку 29 липня. Воно було започатковане в 2010 році на Санкт-Петербурзькому саміті тигрів.

Метою цього дня є просування глобальної системи захисту природних середовищ існування тигрів та підвищення рівня обізнаності та підтримки з питань збереження тигрів.

День Сил спеціальних операцій Збройних сил України. 29 липня воїни наймолодшої та найсучаснішої складової Збройних Сил України, Сил спеціальних операцій (ССО), святкують своє професійне свято.

Сили спеціальних операцій – це окремий рід сил ЗСУ, що був заснований у 2016 році. До складу ССО входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій.

Сили спеціальних операцій – це окремий рід сил ЗСУ, що був заснований у 2016 році / Фото: Прес-служба командування ССО ЗСУ.

День Сил спецоперації ЗСУ було встановлено указом президента України від 26 липня 2016 року, з метою «подальшого розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави».

Гаслом Сил спеціальних операцій ЗСУ, було обрано бойове гасло Святослава Хороброго — «Іду на ви!». Нову символіку й однострої було остаточно затверджено наказом МО №606 від 20 листопада 2017 року. 

Релігійне свято

29 липня віряни вшановують пам’ять Блаженної сповідниці Матрони та Фіногеєв день (День Афіногена).

Афіноген і дев’ять його учнів постраждали за віру в Христа під час гонінь, організованих на території міста Севастія. Одного разу місцевий правитель по імені Філомарх влаштував свято, присвячене язичницьким богам, наказавши городянам принести жертви для ідолів. Однак багато севастийців відмовилися це робити, бо були християнами.

Правитель наказав побити відступників. З’ясувалося, що християнство в Севастії було поширене завдяки Афіногену, якого вирішили заарештувати. Воїни вирушили в храм, але знайшли там лише 10 учнів Афіногена, схопили їх і піддали мукам. Сам Афіноген з’явився до правителя і попросив звільнити невинних людей.
Але його ув’язнили разом з його учнями. Після суду їх спочатку катували, а потім стратили. 

У четвер, 29 липня, іменини відзначають власники таких імен: Алевтина, Валентина, Іван, Павло, Петро, Федір, Юлія та Яків. 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...