Полтавщина займає 1 місце в Україні за кількістю поголів’я корів у сільгосппідприємствах

Поділитися новиною

Станом на 1 травня 2021 року в усіх категоріях господарств Полтавської області налічується 213,4 тис. голів великої рогатої худоби. У тому числі 121,1 тис. голів корів. А за кількістю поголів’я корів у сільгосппідприємствах Полтавщина займає 1 місце в Україні.

Про стан молочної галузі області, проблемні питання, напрями і перспективи розвитку говорили аграрії Полтавщини на нараді, яку провели у ПАФ «Україна» Миргородського району.

“Ми щороку констатуємо факт, що поголів’я поступово зменшується. Але при цьому на Полтавщині в сільгосппідприємствах найбільші поголів’я корів в Україні. При цьому у нас є підприємства, які взагалі поступово ліквідують галузь тваринництва. Також зменшується поголів’я у господарствах населення. Якщо говорити про сьогодні, порівнюючи з травнем минулого року, то ми маємо мінус 7 тис. голів корів. Якщо кілька років тому я виступав і говорив, що почалася хвиля зменшення поголів’я у підприємствах, то зараз ця хвиля пішла у місцевих господарствах. Проте, якщо розглядати цей рік, з 1 січня, то практично така тенденція призупинилася”, – сказав директор Департаменту Полтавської ОДА Сергій Фролов.

У 2020 році в сільськогосподарських підприємствах Полтавщини надоєно молока на корову 7091 кг. За останні п’ять років надій молока на корову в області зріс на 16%.

За минулий рік молокопереробні підприємства області закупили 330,7 тис. тонн молока. Від сільськогосподарських підприємств надійшло 295,5 тис. тонн. А станом на травень цього року молокопереробні підприємства області придбали 103,3 тис. тонн молока. Від сільськогосподарських підприємств надійшло 95,1 тис. тонн.

“Нині, як ніколи, важлива саме якість молока, а не лише його кількість. Якісний склад молока залежить від багатьох факторів, в тому числі й від доїльного обладнання. Встановлення доїльних залів забезпечує ефективне доїння корів, виробництво молока екстра класу та оптимальні умови для роботи обслуговуючого персоналу”,- зазначив Сергій Фролов.

Також директор Департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОДА розповів колегам, що в області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, затверджена рішенням засідання четвертої сесії обласної ради восьмого скликання.

За напрямом „Тваринництво” передбачено відшкодування витрат юридичним особам, фізичним-особам підприємцям, сімейно-фермерським господарствам, які мають чистий дохід від реалізації продукції до 10 млн грн за приріст поголів’я корів молочного і м’ясного напряму продуктивності власного відтворення у розмірі 5 тис. грн та за закуплені племінні телиці, нетелі або племінні корови молочного напряму продуктивності у розмірі 10 тис. грн, за закуплені вівці та кози у розмірі 2 тис. грн, відшкодування вартості доїльного обладнання та обладнання для переробки, зберігання молока, м’яса, обладнання для заготівлі кормів до 50% вартості, але не більше 50 тис. грн.

Документи для отримання дотації необхідно подавати до територіальних громад.

Постановою КМУ від 12 травня 2021 року № 517 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», яким передбачається:
дотація за наявні бджолосім’ї;
часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;
часткове відшкодування вартості побудованих або реконструйованих об’єктів, об’єктів із зберігання та переробки зерна;
дотація за утримання кіз та овець у розмірі 1000 грн;
дотація за приріст корів у розмірі 30000 грн.

Для фермерських підприємств, крім цього, передбачена дотація 5000 грн за наявне поголів’я корів. Фермер може отримати 5000 грн за наявну корову або 30000 грн – за прирощену.

Документи подаються в Департамент агропромислового розвитку.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...