Гадяч ризикує восени бути із холодними батареями
Без гарячої води залишилася низка українських міст, серед них і Кременчук на Полтавщині. А без гарячої води та опалення восени ризикують лишитися жителі Миргорода, Гадяча, Карлівки, Лубен, Полтави та інших, пише central-ua
Ситуація виникла через те, що з 20 травня припинився обов’язок НАК «Нафтогаз» постачати підприємствам теплопостачання природний газ за режимом «Покладення Спеціальних Обов’язків».
— Такий режим передбачав обов’язковість постачання природного газу за фіксованою ціною, без передоплати. А його скасування означає, що тепер підприємства будуть купувати газ у «Нафтогазу» чи інших постачальників за ринковими умовами. НАК «Нафтогаз України» вже виставив неприйнятні умови. — Ціна вище 9 грн за 1 кубічний метр, авансова оплата, подобове замовлення обсягів газу, надмірні штрафні санкції навіть за дрібне відхилення від умов НАКу, — повідомляють в Асоціації міст України.
9 лютого цього року між Урядом України, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП та Асоціацією міст України був укладений Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Органи місцевого самоврядування взяли на себе і виконали наступні зобов’язання. — Тарифи на послуги теплопостачання та гарячого водопостачання протягом опалювального сезону не зросли. Було забезпечено безперебійне надання цих послуг споживачам.
Однак Уряд відмовився виконати взяті на себе зобов’язання.
А саме:
— компенсація втрат комунальним підприємствам не здійснюється, — що не дозволяє розпочати підготовку до опалювального сезону;
— рахунки комунальних підприємств теплопостачання арештовують, блокують роботу підприємств, люди залишаються без заробітної плати.
Критична ситуація склалася і в Полтаві. Якщо до кінця травня місто буде ще з гарячою водою, оскільки «Полтаватеплоенерго» ще на початку місяця вдалося досягти домовленостей з НАК «Нафтогазом» та заплатити гроші за газ, то вже з 1 червня і Полтава ризикує лишитися без гарячої води. «Полтаватеплоенрго» забезпечує 200 тисяч полтавців гарячою водою, з цих 200 тисяч 150 тисяч осіб користуються і гарячою водою, і теплопостачанням, це кожен другий полтавець.
Тож, в АМУ закликали Уряд до дій та невідкладно врегулювати ситуацію, що склалася.
Пресслужба АМУ