Гадячани приєдналися до акції протесту підприємців “SaveФОП”
Кілька тижнів поспіль українські підприємці періодично збираються на мітинги, щоб висловити протест проти встановлення касових апаратів:
«Зараз працювати складно. ФОПи, всі як один, говорять, що продажі впали, покупців дуже мало. Так нам ще вводять додаткову регуляцію – встановлення реєстраторів розрахункових операцій та щомісяця витрачати кошти на їх обслуговування. В іншому випадку – штраф. Це додаткові витрати і ускладнення в роботі,» – стверджують підприємці із Гадяччини.
Всеукраїнський «Союз захисту підприємців» анонсував 1 грудня черговий мітинг під Верховною Радою. Близько 20 000 підприємців із усієї країни, серед яких і представники із Гадяча та району долучилися до мітингу. Люди стояли перед ВР із прапорами та плакатами із написами «Дайте нам можливість працювати», «Пандемія – не час для податкових змін», «SaveФОП». Час від часу із сцени лунали репліки про те, що депутати Ради «своїми законопроектами і правками до них заважають підприємцям нормально працювати і виживати у таких складних економічних і соціальних умовах».
Підприємці вимагали скасування введення фіскальних касових апаратів для всіх ФОПів із 1 січня 2021 року. Представники малого бізнесу кажуть, що встановити апарати за власний кошт надто дорого. Крім того, використання касових апаратів підприємцями, які не займаються реалізацією товарів, а лише надають послуги, виглядає досить нелогічно.
Учасники акції також категорично виступали проти законопроєкту №4439, який напередодні вніс на розгляд Ради Президент Володимир Зеленський. У документі передбачено лише відтермінування введення касових апаратів строком на один рік, але не для всіх категорій.
У вівторок, 1 грудня, профільний комітет Верховної Ради розробив законопроект №4439-д для врегулювання питання введення обов’язкових касових апаратів для ФОПів. А народні депутати підтримали його 319 голосами. У парламенті домовились підтримати законопроєкт усіма фракціями.
Зокрема, законопроєктом впроваджуються:
перенесення фіскалізації ФОПів 2-4 груп до 1 січня 2022 року;
скасування кешбеку;
зменшення списку ризикових видів діяльності;
прив’язка всіх лімітів до ставки мінімальної заробітної плати, в тому числі ліміту фіскалізації.
Проте, підприємці залишились невдоволені таким результатом і заявили, що не вірять політикам. Частина учасників акції роз’їхалась по домівках, а частина залишилась чергувати. Організатори стверджують, що вони, у разі необхідності, готові йти навіть на штурм, хоча наразі сподіваються вирішити питання акцією протесту, яка продовжуватиметься доти, доки уряд повністю не скасує Закон про обов’язкове застосування касових апаратів для ФОПів.
Олександр Товстий.
Фото автора та із групи ФОП Гадяча.