Полтавщину поділять на 4 райони: Мінрегіон оприлюднив проект

102908924 3990948650947323 6721798317334724663 n
Поділитися новиною

102908924 3990948650947323 6721798317334724663 nМіністерство розвитку громад та територій направив до Верховної Ради проект формату майбутніх районів — їхню кількість та склад по кожній області. Згідно з ним, Полтавщина має бути поділена на 4 укрупнених райони. Після ознайомлення з документом на місцях, до нього можуть внести зміни. Про це повідомив прес-центр ініціативи «Децентралізація».

З яких районів складатиметься Полтавська область

Карти майбутніх районів підготовили на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і консультацій з асоціаціями й експертним середовищем. Основна рекомендація при формуванні була — не менше, ніж 150 тисяч мешканців у районі.

Так, Полтавська ОДА, в своєму варіанті, пропонувала укрупнення до 5 районів: Полтавського, Кременчуцького, Миргородського, Лубенського та Пирятинського. Водночас експерти з питань децентралізації рекомендували поділ на 4 райони — без Пирятинського.

Судячи з опублікованої мапи, Мінрегіон більше дослухався до експертної думки, але вніс деякі корективи. Так, фахівці пропонували межі чинного Семенівського району віднести до укрупненого Лубенського, а Кобеляцького — до Кременчуцького. У новому ж проекті Семенівський район хочуть додати до Кременчуцького, а Кобеляцький — до Полтавського. Також до Полтавського району віднесуть території Остап’ївської сільської ради (зараз — Великобагачанський район), яка за планом формування громад, відійде до Решетилівської ОТГ.

Саме останній район, за планом буде найбільший за територією та кількістю населення. Найменшим буде Лубенський — із менше, ніж 200 тис. мешканців.

У своїй сукупності це лише перший проектний документ, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням. Погодити його, окрім ВР та Кабміну, мають ще ОДА та асоціації органів місцевого самоврядування.

— Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове — майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема — формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади, — пояснив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Чому виникла необхідність зміни районного поділу

Одна із причин — це диспропорції параметрів існуючих районів, які не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення — Поліський, Київської області, в якому проживає 5622 населення (станом на 01.01.2019), найбільший — Харківський з населенням 182100 (станом на 1.02.2016).

Всього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад.

Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

Райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади. Ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання. Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні — рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.

«Децентралізація»

LIVE OFFLINE
track image
Loading...