З 25 травня запрацюють дитячі садки, а громадський транспорт – з 22-го
Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми “Свобода слова” на каналі ICTV, пише Урядовий портал.
“Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом’якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м”, – зазначив Прем’єр-міністр.
Він підкреслив, що з 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація.
“Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою”, – додав Денис Шмигаль.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я оприлюднило пропозиції, як організувати роботу закладів дошкільної освіти під час карантину, запровадженого через поширення коронавірусу в Україні. Відповідне розпорядження підписав головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляється на сайті МОЗ.
Згідно з документом, всім працівникам дошкільних установ вимірюватимуть температуру перед початком роботи, а дітям – на вході до закладу та кожні 4 години.
Якщо температура буде вищою за 37,2 градуса або присутні ознаки респіраторного захворювання, ані працівники, ані діти до дитсадочка не допускаються.
“Діти в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 градуса під час поточного скринінгу, – ізолюються із відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. Під час ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан”, – наголошується у розпорядженні.
До того ж під час приймання дитини вранці вихователь групи повинен перебувати поза будівлею садочка, а батьки чи інші супровідники бути у масці або респіраторі.
“Очікування на території повинно бути обмежено. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активної речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів”, – зазначили у МОЗ.
Водночас вказується, що всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей, повинні проводити в ігровій формі та за особистим прикладом працівників дитсадка.
“На період карантину забороняється: використання багаторазових тканинних рушників, м’яких іграшок, килимів із довгим ворсом, перебування у вуличному взутті всередині приміщень та проведення масових заходів за участю дітей з більш ніж однієї групи та за присутності відвідувачів”, – йдеться у розпорядженні.
Окрім цього у МОЗ пропонують дезінфікувати поверхні не рідше, ніж кожні 2 години і одразу після закінчення занять.
“Вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни. Провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня. Працівники повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, відвідування туалету, прибирання, обслуговування тощо”, – додали у міністерстві.
Серед пропозицій є також пункт про тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику – тих, хто досяг 60-річного віку та хто має хронічні захворювання, які пригнічують імунітет.
“БМ”
Слава Україні!!!!Верховну раду на шибеницю)))