Спалах захворювань на COVID-19 на Полтавщині очікують у середині квітня

корона
Поділитися новиною

коронаСтаном на 2 квітня у Департаменті охорони Полтавської ОДА здоров’я повідомляли про 4 лабораторно підтверджених захворювань на COVID-19. Це на один випадок менше, ніж повідомляють на сайті системи моніторингу Апарату РНБО України та у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький повідомив подробиці нових випадків раніше за офіційну інформацію від МОЗ:

— Сьогодні надійшли результати ПЛР-аналізів, які ми направляли в Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України. На жаль, маємо ще 2 лабораторно підтверджених випадки коронавірусу в Кременчуці. Це мати і донька, 76 і 55 років відповідно. Відомо, що у них був контакт з прибулими з-за кордону сином/братом та його дружиною, які повернулися 10 березня з подорожі до Угорщини. Обидві жінки захворіли та були госпіталізовані 24 березня до інфекційного відділення ЛІЛ «Кременчуцька».

Тестування швидкими тестами на COVID-19 дало негативний результат. ПЛР-тестування підтвердило наявність у них коронавірусу. Наразі мати і донька перебувають в інфекційному відділенні ЛІЛ «Кременчуцька». Стан матері лікарями оцінюється як тяжкий. Стан доньки — відносно задовільний. Епідеміологи разом з сімейними лікарями вже відпрацьовують контакти захворілих жінок. У разі необхідності контактні особи без ознак захворювання будуть поміщені на обсервацію в лікарню відновного лікування.

Керівник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов говорить, що в обох випадках у Кременчуці джерелом зараження стали люди, які повернулися з-закордону, і прогнозує спалах захворюваності на COVID-19 вже в середині квітня:

— Мої прогнози ґрунтуються на тому, що в область повернулася велика кількість заробітчан. Як правило, це молоді люди, які переносять хворобу без стаціонарного лікування. Це видно на прикладі першого випадку у Кременчуці — донька, яка заразила свою матір, перебуває вдома, а старенька — у лікарні. Новий випадок у Кременчуці — аналогічний: донька повернулася з Угорщини, її стан відносно стабільний, а старенька мати потребує стаціонарного лікування.

Володимир Мохначов просить таких людей суворо дотримуватись вимог самоізоляції:

— Ви можете не помічати того, що є носіями коронавірусу. Можливо, пару днів проп’єте жарознижувальні препарати і все. Але коли ви ходите в громадські місця, до рідних та знайомих, то мимоволі наражаєте оточуючих на небезпеку. Так, вірус — «важкий» і далі 1,5 метра не розповсюджується. Однак він падає на поверхні і може існувати там доволі тривалий час. Дуже прошу таких громадян — перебувайте на самоізоляції. Якщо у нас буде спалах захворюваності, то ми отримаємо не надзвичайну ситуацію, як зараз, а надзвичайний стан, який дає право обмежувати ваші конституційні права. Ви цього хочете? Чи чекаєте саме того моменту, коли хвороба «ударить» по вашій сім’ї, найближчим людям?

Довідково.

За даними ЦГЗ, станом на 22:00 2 квітня в Україні 897 лабораторно підтверджених ПЛР-дослідженням випадків COVID-19. Усього в Україні зафіксовано 22 летальні випадки від COVID-19.

85% людей, що померли від COVID-19, мали вік старше 50-ти років.

Майже всі померлі мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, хвороби нирок та легень.

Загалом станом на 2 квітня 2020 року від COVID-19 в Україні померло 20 людей: 15 жінок та 5 чоловіків.

Серед чоловіків:

40-49 років — 1 людина;

60-69 років — 1 людина;

80-89 років — 1 людина;

50-59 років — 2 людей.

Серед жінок:

50-59 років — 6 людей;

60-69 років — 5 людей;

70-79 років — 2 людей;

30-39 років — 2 людей.

Троє з усіх померлих мали в анамнезі поїздки за кордон протягом останніх 14 діб до появи клінічних симптомів. Середня тривалість від появи симптомів захворювання до настання смерті склала 9 діб, а від моменту госпіталізації до смерті — 4 дні. Усі 20 пацієнтів були госпіталізовані. Із них 60% отримували лікування у відділеннях інтенсивної терапії та перебували на штучній вентиляції легень чи екстракорпоральній мембранній оксигенації.

Також усі люди, що померли від COVID-19, мали позитивний результат лабораторного дослідження на збудник цієї хвороби.

Загалом 19 людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

“БМ”

LIVE OFFLINE
track image
Loading...