Сьогодні святої Юліанії; хто пливтиме проти вітру, дещо про Ніщо, та чи варто гнівити Кабана.

630 360 1577362131 835
Поділитися новиною

630 360 1577362131 835“Оскільки мені достеменно відомо, наскільки сильно ти любиш Ніщо не з причини його незначущої цінності, а радше як чарівну забавку невимушено цвірінькаючого горобця, то зовсім неважко здогадатися, що будь-який дар буде для тебе тим більш приємним, чим більше він походитиме на Ніщо”. Так писав у 1611 році видатний математик і астроном Йоганн Кеплер до свого товариша і покровителя Йоганнеса Маттеуса Вакера фон Вакенфельса.

На новий рік Кеплер подарував йому коротенький трактат «Strena Seu De Nive Sexangula» («Про шестикутні сніжинки»), який власне й розпочинається цими словами. А ще там ідеться про те, чому падає сніг, утворюючи малесенькі шестикутні зірочки. Це дослідження – навдивовижу елегантне – серйозне й жартівливе водночас. Нині ця невеличка брошура продається на вході в музей Кеплера в Реґенсбурзі, відкритому в будинку, де в 1630 році учений помер і де, серед багатьох інструментів, які Кеплер створив власними руками для численних дослідів, зберігається також і його улюблена винна діжка. Спеціально для неї він вигадав і сконструював пристрій, що дозволяв вирахувати, скільки вина в ній ще залишається. Трактат – мила дрібничка – nugella, де йдеться про серйозні речі, геометрію божественного, упорядкованість творіння, таємницю й істину. Що є сніг? Ніщо, абстракція. Знак, але не предмет. Він наче й є, але розтанувши, стає нічим. Його латинська назва nix, nivis нагадує за звучанням німецьке слово Nichts. Крім усього іншого, Кеплер був фаховим астрологом — на сьогодні збереглося понад 800 астрологічних прогнозів і астральних карт, складених ученим. Астропрогнози приносили йому певний дохід, а також вирізнялися високою точністю — чимало з того, що в них передбачалося — збувалося. Часом розум не в силах встояти перед лицем істини і віддається забобонам – беззастережно і навіть із насолодою.

А в нас сьогодні мучениці Юліанії, а з нею 500 мужів і 130 жінок, у Никомідії постраждалих. Цього дня підмічали: якщо хмари пливуть проти вітру – буде сніг. А якщо раннього морозяного вечора дружно розспівалися півні – чекай відлиги. 

З іменинами вітайте Юлію, Петро, Прокопа та Юлія.

9-10 місячні дні. Марс – нарешті хоч хтось не піде до Козерога! – увійде в знак Стрільця. Там він перебуватиме до 16 лютого. Це означає, що багато хто прагнутиме якщо й не гори вернути, то стати на лижі й з тих гір спуститися. З жаром, шалом та іншим драйвом. Тобто, маємо непоганий старт для початку нового року. Але чи надовго того запалу вистачить – то вже інше питання. Ще один нюанс: не забуваймо, що рік Кабана ще не закінчився… Щурик прибіжить лише 25 січня. Тож не варто гнівити пацю, насильно «виштовхуючи» цей знак за поріг і задобрювати того, хто ще не прийшов. Кабану може це не сподобатись. І хоч він зовсім не мстивий, але, якщо проводжатимете його кепкуванням – може «віддячити» за зверхність. Вишуканої п’ятниці!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1908 році – -27,7, а найтеплішим у 1899 –  +6,1.

Народний календар

LIVE OFFLINE
track image
Loading...