Чи час прощатися з теплом, готуємося до Здвиження і що може зіпсуватися
Сьогодні Корнилія;
Цього дня Церква згадує священномученика Корнилія сотника. Корнилій був фаховим військовим, центуріоном Римської армії, язичником. Згодом він увірував у Христа, був хрещений, а потім і висвячений у сан єпископа самим апостолом Петром. Про життя Корнилія йдеться в книзі Діяння Апостолів.
У давнину день на Корнилія вважали останнім теплим днем. Ним, власне, завершувався період пасторальної осені з її червоно-жовтим листям і павутинками бабиного літа. Після Здвиження ні про яке тепло вже не йшлося – негода ставала щільнішою, холод – всепроникним, а день неухильно зменшувався. Саме на Корнилія йшли останні порівняно теплі дощі. Період міжсезоння, коли розгасали дороги – був найважчим для українських селян: і на возі не проїдеш, і сани ще рано лаштувати. Цього дня наші пращури готувалися до прийдешнього свята Воздвиження: прибирали в оселях, готували пісні страви, адже завтра – пісний день.
Іменинники нині Стефан, Олександр, Микола, Леонтій, Валерій.
27 місячний день. Нагоди для ділової співпраці та світського спілкування залишаються пречудовими аж до самісінького вечора. Але потім настрій — майже святковий, піднесений, навіть трохи самозакоханий, може трішечки зіпсуватися: або через дрібницю, або через якусь серйозну подію. Хтось відчує, що йому чогось та бракує: уваги, любові, вигоди… чого завгодно. Компліменти можуть викликати якщо й не відразу, то легку підозру, похвала здаватиметься або надто скупою, або надмірною, та й власні таланти, разом із чеснотами видаватимуться сумнівними. А ще не забуваймо, що ми за три дні до нового Місяця.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1906, 1939 – -0,4, а найтеплішим у 1924 – +31,7.