Що городити на Устина, готуймося до “вогняної” купелі та будьмо уважні до деталей
Сьогодні християни вшановують пам’ять преподобного Агапіта Печерського – учня Антонія Печерського, видатного лікаря, цілителя, який за свою працю (о Боже!) не брав плати. Він лікував не тільки князів, але й простий люд. На дверях його вбогої келії не висіла берестяна табличка з з прейскурантом, його не охороняли товстошиї молодики міцної статури – сек’юріті. Преподобний Агапіт ходив пішки, жив дуже аскетично і був завжди доступний для тих, хто мав потребу у його святих молитвах і ліках. Якось святий Агапіт вилікував Володимира Мономаха (тоді ще Чернігівського князя). Звісно, той хотів віддячити ченця-цілителя, прислав щедрі дарунки, зокрема й пару баских коней, але преподобний дари не прийняв… Мощам преподобного Агапіта-цілителя можна вклонитися в Ближніх печерах.
Сьогодні також мученика Юстина Філософа, якого називали Устином-брусничником. Гуцули називають брусницю ґоґоцками. Ця ягода росте переважно на Поліссі і в Карпатах. Саме на цю пору припадає її цвітіння. У народній медицині застосовують ягоди і всю рослину, зібрану в період цвітіння, при ревматизмі, застуді, кашлі, захворюванні печінки, нирок, сечового міхура, туберкульозі легень, гіпертонії. А ще наші пращури казали: «На Устина не городи тину». Дощ на Устина віщував гарний урожай конопель і льону.
З іменинами вітайте Харитона, Івана, Василя, Віру, Вікторію.
Триває зоряно-місячне дербі, сьогодні 11-ий місячний день. Символ дня – меч. Ми на енергетичному піку всього місячного циклу. Животворні сили землі поєднуються з силами неба, місячною енергією. Час наступу, експансії. Аби мати зиск з тієї колосальної енергії, треба вміло нею управляти, в іншому разі вас «понесе» наче трісочку. Для сильної духом людини це час оновлення і росту, своєрідної «вогняної купелі», а для слабкодухої – пекельного подиху. Всі сили в цей період повинні спрямовані на примноження добра, на будівництво «храму душі». День розширення і зміцнення зв’язків, але треба бути уважним до деталей.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1891 році – +6,5, а найтеплішим у 1998 – +33.
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
- Всесвітній день донора крові
- Міжнародний день блогера
- 1900 – Гавайські острови оголошені територією США
- 1942 – на екрани США вийшов мультфільм Волта Діснея “Бембі”
- 1965 – Боб Ділан записав у Нью-Йорку першу свою композицію з використанням електрогітари “Like a Rolling Stone”
- 1985 – у Шенгені (Люксембург) був підписаний договір між п’ятьма європейськими державами, що отримав назву Шенгенські угоди
- 1994 – вперше після націоналізації банків в 1979 році в Ірані почали відкриватися приватні банки
- 2008 – Севастополі відкрито пам’ятник гетьману Сагайдачному
ХТО НАРОДИВСЯ 14 ЧЕРВНЯ
- 1736 – Шарль Огюстен Кулон, французький фізик і військовий інженер
- 1811 – Гаррієт Бічер-Стоу, американська письменниця (Хатина дядька Тома)
- 1868 – Карл Ландштейнер, лікар, імунолог, лауреат Нобелівської премії
- 1897 – Ян Фрідегор (справжнє ім’я Йохан Фрідольф Йохансон), шведський письменник
- 1906 – Маргарет Бурк-Уайт, американська журналістка, піонер фотожурналізма
- 1928 – Че Гевара, латиноамериканський революціонер
- 1946 – Дональд Трамп, американський мільярдер, автор телевізійного шоу Apprentice, автор бестселерів Трамп: Як розбагатіти, Трамп: Мистецтво угоди
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
- 14 червня вранці ясно – буде хороший урожай ярих
- На Устина вітер із заходу – скоро погіршиться погода
- Дощ 14 червня обіцяє хороший врожай льону і конопель
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ
- Дівчатам у цей день не бажано розплітати коси.
- Сьогодні не можна лінуватися і ігнорувати трудові обов’язки.
- Не можна пити алкоголь.