Нині мученика Василіска; хто їстиме червневе сіно, чого не варто просити і обираємо вектор
155-ий день року! Сьогодні в нас мученика Василіска. Цей святий жив наприкінці ІІІ — початку ІV ст. Був племінником іншого святого — мученика Феодора Тірона. Під час правління імператора Максиміана Галерія почалися гоніння на християн. Василіска схопили і кинули у в’язницю. Знаючи, що на нього очікує страта, чоловік почав просити тюремників, аби ті відпустили його додому для прощання з рідними. Охоронці були з місцевих, знали Василіска як чоловіка святого життя, тому й відпустили.
Втім, за декілька днів змінився начальник тюрми, і було наказано негайно повернути в’язня. Воїни зустріли святого вже на півшляху, коли той, як і обіцяв, повертався в тюрму. Його жорстоко побили і закували у важкі кайдани. В обідню пору загін зупинився в одному селищі — стояла спекотна погода, воїни пішли прохолоджуватися в місцеву корчму, а Василіска прив’язали біля сухого дерева. Чоловік почав ревно молитися і раптом поряд з-під скелястої землі забило джерело. Тут, звісно, збіглися всі місцеві, почалися зцілення хворих, але це не врятувало Василіска від смерті. В обмін на життя імператор пропонував йому зректися Христа і вклонитися поганським богам, утім святий, подякувавши за наданий правителем шанс, відмовився. Прикметно, що святителю Іоанну Златоусту, одному з отців Церкви, перед кончиною на засланні, з’явився мученик Василіск і сказав: “Завтра будемо разом”.
“Хто у червні байдикує, той узимку голодує”, “У червні таке сіно, що й сама попадя, посоливши, в середу з’їла б”, “Як сіно косять, то дощів не просять”.
Іменинники сьогодні Іван, Володимир, Михайло і Павло.
1-2-ий місячні дні, Місяць продовжує перебувати у Близнюках. День має бути вдалим і позитивним. Характеризується початком дії, задаванням потрібного вектору на майбутнє. Один із найвдаліших днів аби розпочати те, що раніше запланували. Якщо потрапити в потік місячних ритмів – заплановане якнайкраще втілюватиметься в життя, залишиться тільки час від часу його коригувати. Сьогодні не варто абсолютизувати свою правоту. Оточення може сприйняти це за зверхність. А ще не забудьте комусь із близьких зробити приємність, адже щастя складається з маленьких зворушливих і головне послідовних речей.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1933 році – +4,3, а найтеплішим у 1901 – +31,9.
Астровісник