Слово про вовка і що цікавого готує нам астрологічний тиждень
Нині Микити Сповідника
Розпочалась шоста седмиця Великого посту! Поволі, але невпинно, наближаємося ми до свята свят — світлого Христового Воскресіння, втім попереду на нас ще очікують і Вербна неділя, і Страсті Христові, і Голгофа…
Церква ж цього дня згадує Микиту Сповідника, ігумена Мідікійського монастиря.
Колись існувало повір’я, що від Микити у лісової звірини починає з’являтися потомство. Між іншим, до Нідерландів повернулися вовки! Вперше за 140 років. Спочатку була помічена вовчиця, а тепер і вовк. Цілком можливо, що невдовзі з`являться вовченята і сформується повноцінна вовча зграя. Вовки знаходяться під захистом Бернської конвенції і вбивати їх на території Європи заборонено. Відстріл дозволяється лише за особливих обставин. За збитки, завдані дикими тваринами, котрі охороняються державою, фермерам на території ЄС виплачується компенсація. Приміром, у прилеглому до України Підкарпатському воєводстві Польщі виділяється приблизно 65 тисяч євро щороку на компенсацію від збитків, завданих хижаками: вовками, ведмедями, риссю і навіть бобрами. Одна зарізана вовком вівця коштує державі від 50 до 125 євро. Українські вовки, так само як і українські фермери, про таке можуть лише мріяти…
Іменинники сьогодні Микита і Феодосія.
Сьогодні 11-12-ий місячні дні. В астрологічному плані дуже важливий і непростий тиждень. По-перше, Сонце, Меркурій і Венера змінять дислокацію і перейдуть в інші знаки зодіаку. До того ж, Венера з Меркурієм пересічуть точку весняного рівнодення і перейдуть у Північну півкулю. Колись у сиву давнину волхви вважали, що саме Меркурій впливає на прихід весни і справжнього тепла. На відміну від Сонця, яке проходить точку весняного рівнодення завжди “за розкладом” — 20 — 21 березня, і коли власне й починається астрономічна весна, у Меркурія завжди різні дати, тому весна може бути як ранньою, так і пізньою. Вплив Венери в цьому сенсі значно менший, але теж є. А ще, 19 квітня на нас очікує суперечлива повня у Терезах.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 році: –3,9, а найтеплішим у 1972 – неймовірні +26,8.
Астровісник