Нині весняного Ничипора: кому й що слід показувати, та чому не варто імітувати щастя
26 березня: народний календар і астровісник
Цього дня вшановується пам’ять святого Никифора, патріарха Константинопольського. Наші пращури примічали: хмари пливуть високо – буде добра погода; якщо ж ущільнюються і видимість погіршується – чекай опадів. Туман цього дня віщував дощове літо і високі трави.
У світі сьогодні День хворих на епілепсію – одне з поширених неврологічних захворювань, на яке хворіє близько 50 мільйонів людей. Нині існує чимало засобів задля лікування цієї хвороби, але в давнину епілептикам було вкрай важко. В народі хворобу називали «чорною» або «падучою». На хворих дивилися з великою підозрою, вважаючи, що без втручання нечистої сили тут не обійшлося: або хтось в роду чаклуном був, або батьки порушували певні табу, зокрема, на заборону інтимних стосунків під час посту. Під час епілептичного приступу хворого накривали чорною хусткою чи шматком чорної тканини, сідали голими сідницями на нього зверху, а потім обсипали житом чи пшеницею. Через хвилин 20, 30 те зерно збирали й віддавали чорній курці. От коли чорна курка з’їсть усе те зерно, то людина начебто мало одужати. Хворобу наші пращури виганяли, висилали, залякували, спалювали, принижували. Однією з форм “лікування” було приниження хвороби за допомогою демонстрації оголеного тіла, зокрема й статевих органів.
З іменинами вітайте Івана, Олександра, Христину.
20-ий місячний день. Місяць у Стрільці. Табу на м’ясо, солодке і нарікання. Змінімо тістечко-калорії і каву на лісовий чай з сосновими шишками і ялівцем або ж на звичайний зелений чай. А в дискусіях, замість нетерпимості та безапеляційної критики, надамо перевагу меланхолійним розважливим роздумам про життя. Сьогодні не варто за вуха притягати добрий настрій. У легкому смутку є свій шарм і чарівність, і зовсім не обов’язково направо і наліво, наче мантру, повторювати, що «все буде добре». Буде, як мусить бути. Імітувати щастя – безглузда і марна справа. Шануймо свій смуток так само, як і радість. А ще сьогодні не варто робити важливий вибір: фінансовий, майновий. Цілком можливо, що завтра нам “перехочеться”.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1918 році – -9,3, а найтеплішим у 1983 – +19,0.