“Вельбівську громаду обкрадають «законним шляхом»”
Віталіна Пинчук учора, 12 березня, написала на своїй сторінці у Фейсбук:
“ЖИТИ ПО НОВОМУ, А ВЕЛЬБІВЧАН ОБКРАДАТИ ПО СТАРОМУ.
Доброго вечора, мої друзі, дорогі ВЕЛЬБІВЧАНИ!!!! Сьогодні стала свідком події, як нас, нашу громаду знову обкрадають «законним шляхом». В селі Запсільське на території колишньої СТФ відкрито піщаний кар’єр (фото та відеофіксацію додаю). Кадри жахливі!!!!
Звернулася до голови сільської ради, землевпорядника, відповідь : «Ми самі оговтуємося від отриманої інформації».
Як виявилось між Гадяцькою РДА, в особі Матюшенка О.В., та славнозвісним КП «Сервіс» Гадяцької райради», 29 грудня 2018 року укладено договір оренди земельної ділянки площею 4,0616 гектари, кадастровий № 5320481700:00:005:0804, (територія СТФ) терміном УДУМАЙТЕСЬ!!Ё! до 31 грудня 2066 року, та орендною платою 3%, що становить аж 300 гривень в місяць.
Цільове призначення земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, і його ніхто не змінював. Тобто на цій землі можна тільки орати та сіяти, а не добувати корисні копалини у вигляді будівельного піску. Це чистої води КРИМІНАЛ!!!
Хочу звернути увагу, що з 01 січня 2019 року всі землі колективної власності колишнього КСП «Вельбівка» (в тому числі і вищевказана) за законом належать до комунальної власності Вельбівської територіальної громади. І розпоряджатися ними мають право тільки сесія, тільки депутати. То ж як могла реєстраційна служба Гадяцької РДА 04 лютого 2019 року, після змін в законодавстві, без прийняття відповідних рішень Вельбівською сільською радою, зареєструвати право оренди за КП «Сервіс», коли земля уже комунальної власності.
Крім того землі МТФ, пасовища біля МТФ площами: 10,2522 га, 8,4658 га, 15,5712 га, тобто 35 гектарів передано ТАКОЖ НЕЗАКОННО заднім число Гадяцькою РДА такому собі підприємству ТОВ «ДАТА АМ» під 3% орендної плати до 1966 року.
Я не проти видобутку піску, так як потрібно посипати ним дороги взимку, ремонтувати дороги влітку, відбудовувати район і тд…… Але ж ШАНОВНІ, у нашої громади золото – це будівельний пісок, це НАШІ гроші, НАШ дохід, чому його мають красти за 300 гривень в місяць?, Чому розпоряджаються нашими землями ті хто ніякого відношення до неї не мають?, Чому вивіз піску йде вобхід Вельбівського бюджету????? Ви жителів спитали???
Звернення до правоохоронних органів, як показала практика безрезультатне. Все заминають.
Прошу розповсюдити, та підтримати.
Маю намір колективно звернутися до Міністра внутрішніх справ та до Генерального прокурора, маю надію не ЗАМНУТЬ!
Прошу відповідного реагування Вельбівської сесії, депутатів ради. Давайте разом захистимо наші права!!!”
Пишіть доки не пройшли вибори, зараз вони трішки шевеляться.
коли козли вдавляться тими грошима? і гріха падлюки не бояться
В цій новині багато емоцій, немає лише конкретного висновку фахівців: відповідають чи не відповіжають чинному законодавству дії районної влади. Доці це повідомлення є лише позицією однієї людини. Будь-яке рішення може переглянути прокуратура. Як зрозуміло з тексту, до правоохоронних органів авторка не зверталася, бо, як вважає, це безрезультатно. Поясню чому такого звернення не було досі. Авторці потрібен не результат, а простий піар. Це ж стосується і колективного звернення до МВС та Генеральної прокуратури.Пошуміти, покричати напередодні виборів, знаючи, що через кілька місяців цей галас їй стане в нагоді, як захисниці прав жителів громади. Таким чином і приходять до влади люди некомпетентні, які нічого крім галасу забезпечити не можуть.
Через кілька десятків метрів від цього кар”єру є копанки, де беруть пісок всі кому захочеться, але про це стурбована громадянка аж ніяк не реагує. Зате там, де хоча б якісь є документи, відразу шукає порушення. Зазначу, що продовження цієї справи не буде, не тому, що хтось “замне”, а тому що це все піар однієї людини, Людина добре розуміє, що пересічному жителю села ці розмови запам”ятаються. А там , хоч трава не рости.
Так, обкрадають чи не обкрадають вельбівську громаду? Все це розмови і нічого конкретного, щоб підтверджувало протизаконність рішень районної влади. Коли була пропозиція приєднатися до міської територіальної громади, то вельбівчани відмовилися. Одним з аргументів, було те, що у селі є пісок, на якому громада зароблятиме гроші. Оце заробляють так.