Студенти ВПАУ друкують на 3D-принтері

3 d
Поділитися новиною

3 dБрати участь у різних конкурсах і перемагати! Скажете це не реально? А от і ні!  Адміністрація та студентський колектив Гадяцького ВПАУ це  підтвердять. Нещодавно вони підготували проект, подали його на конкурс «STEM-освіта України» і перемогли! Дякуючи перемозі, технічна база училища поповнилась сучасними моноблоками (комп’ютерами) і…3D-принтером. Як і для чого його використовують, нам розповідав Юрій Войник, викладач спеціальних дисциплін ВПАУ.

 Це «чудо» техніки в училищі з’явилось зовсім недавно – у листопаді минулого року. Тому поки викладач разом із студентами потроху розбирається з його роботою, вивчає програми, пробує друкувати елементарні деталі.

«Вчимося на ньому працювати разом із студентами-механіками вищої школи (4-5 курс)

Можна сказати, що 3D-принтер – це звичайний принтер, який просто друкує тривимірну модель замість креслень на папері. От наприклад, спочатку ми проходимо курс лекцій, потім практичні зайняття, потім курсовий проект, який студенти креслять на папері, а розрахунки вносять у комп’ютерну програму і далі роздруковують деталь на принтері. Тобто ця новітня техніка дає змогу реалізовувати власні ідеї та проекти на практиці. Тепер студенти можуть отримати інженерні навики. Це величезний плюс для усіх!» – розповідає викладач.

Перше, що створили в училищі за допомогою принтера, – це цифри. Їх робили для того, щоб, як кажуть, «набити руку». Вже потім, коли трохи призвичаїлись до приладу, почали робити складніші деталі. Наприклад, спеціально до нашого візиту студенти запроектували і надрукували шестірню.

до 3D

До речі, як стало зрозуміло із розмови з викладачем, роздруковані на принтері деталі – не просто «модель», їх можна використовувати за прямим призначенням. Наприклад, у побутовій техніці є багато деталей, зроблених із пластику. Такі ж деталі можна створити за допомогою принтера – достатньо ввести у програму розміри і роздрукувати.  А ще, кажуть, що така деталь буде коштувати набагато дешевше, ніж придбана у магазині. 

Виявляється, що у навчальний курс ВПАУ не входить робота із 3D-принтером. Проте і не заборонена, а навпаки, вважається  позитивним  розвитком.  Тому навчальні заклади подібного профілю приємно вражені, що Гадяцьке училище тримає першість по впровадженню сучасних технологій. І поки студенти із викладачем лише вчаться працювати із принтером, залишаються після занять, вчать спеціальні програми, слава про нього уже розлетілась містом. Навіть приводять на екскурсії школярів, щоб показати єдиний у Гадячі 3D-принтер.

“БМ”

LIVE OFFLINE
track image
Loading...