Скільки залишилось до санного шляху і навіщо коти лізуть на піч
16 листопада: народний календар і астровісник
Цього дня Церква згадує святу праведну Снандулію, або Яздундокту Перську, яка жила в ІV столітті. Жінка мешкала в столиці – Ктесифоні (місто знаходилось на відстані приблизно 35 км на південний схід від сучасного Багдада). Коли почалися гоніння на християн, було арештовано понад 100 чоловік, переважно священиків, дияконів, ченців і черниць, але Снандулія – проста мирянка – залишилась на волі. Щодня вона приходила до в’язниці й годувала всіх арештованих братів і сестер по вірі. А напередодні дня їхньої страти вона кожному мученику подарувала власноруч пошите білосніжне вбрання. Снандулія не тільки втішала приречених, але після їхньої смерті здійснила християнське поховання їхніх тіл. У давнину цій святій молилися про дарування спокійної християнської кончини.
Прикмети на сьогодні такі: Від першого снігу до санного шляху – півтора місяці. Яка погода в листопаді, така і в квітні. А ще цього дня ведмідь у барліг залазить, аби переспати довгу зиму. Коли ж ведмедя побачити не вдасться, зверніть увагу на котів – якщо ті настирливо лізуть на піч грітися – ночі будуть з приморозками.
Іменинники сьогодні Василь, Петро, Олександр, Іван, Анна, Яна.
Астрологічний туман посилюється, Марс входить до знаку Риб: розмиті кордони, погана видимість, до того ж, він буде знаходитись у дуже напруженому аспекті з велетнем Юпітером. Непростий період! Зростає ризик різноманітних кризових станів, аварій, проблем із вирішенням навіть доволі простих правових і юридичних питань, в оформленні документів, у дорозі й під час подорожей. Особливо варто бути обережними людям, які впадають у стресовий стан від найменшого психологічного протягу. Аби не заблукати і не заплутатись, тримайтеся головного і найважливішого, а також робіть паузи, «вимикайтеся» для медитації, відпочинку. Тоді праця буде продуктивнішою. Серед позитиву – Венера нині знаходиться якнайдалі від Сонця, а також перебуває в знакові своєї сили – Терезах. Тож до кінця листопада вона буде навдивовижу яскравою і прекрасною.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1896 – -13,4, а найтеплішим у 2002 – неймовірні +18,0.