На якій кобилі їде жовтень; про сорочку, яка ближче до тіла і до чого нині варто серйозно поставитись
30 жовтня: народний календар і астровісник
Нині Церква згадує святих мучеників чудотворців і безсеребреників лікарів Косми і Даміана, а також старозавітного пророка Осії. Святий пророк жив в Ізраїльському царстві незадовго до загибелі Ізраїлю. Осія ревно боровся з ідолопоклонством, навертаючи серця своїх співгромадян до Господа. У нього була непроста доля – дружина йому зраджувала з іншими, а потім і взагалі кинула. Часто він голодував і ночував там, де застане його ніч. Цей старозавітний пророк є автором Книги пророка Осії, а також однієї з найвідоміших і найзначущих для всіх християн фраз: «Де, смерте, жало твоє? Де, шеоле, твоя перемога?» (Ос. 13:14)
На Осії українці остаточно прощалися з літнім видом транспорту – возом. Цього дня вози оглядали, лагодили і затягали у хліви чи сараї. Процедура була схожа на нинішню заміну літніх шин на зимові. «У цей день колесо з віссю прощається», – казали українці. Або: «Віз у засторонок поліз, а сани ще не заніс», «Жовтень ні колеса, ні полоза не любить, бо їде на рябій кобилі».
День ангела нині в Андрія, Олександра, Анатолія.
Сьогодні 21/22 місячні дні. Слова про те, що «Своя сорочка ближче до тіла», виявляться у найближчі дні надзвичайно актуальними. До активної діяльності та плідної праці нас мотивуватимуть особисті та сімейні інтереси. Також значно посилиться інстинкт самозбереження і йому варто довіряти. До сьогоднішніх переживань, навіть якщо здасться, що вони виникли на «порожньому місці», варто поставитись дуже серйозно. Цього дня добре прибирати, позбавлятися від зайвих і непотрібних дрібниць. Варто бути обережним із вогнем і металічними предметами.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1920 – -16,7, а найтеплішим у 1960 – +17,8.
Фото С.Корнева