Дивись українське, підбірка кращих кінофільмів
“Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
Багатостраждальна мелодрама про українську заробітчанку, яка в Італії знаходить не лише роботу, але й пригоди особистого плану. Поки жінка заробляє гроші за кордоном, її сім’я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається на ній одружуватися.
Фільм був запущений у виробництво три роки тому, але через перебої з фінансуванням був дознятий лише у 2015 році, вже після смерті виконавця однієї з головних ролей – Віталія Лінецького.
“Гніздо горлиці” в липні 2016 року здобув нагороду “Золотий Дюк” як найкращий український фільм Одеського міжнародного кінофестивалю. За 3 тижні прокату ця стрічка зібрала 1,2 млн грн.
Зйомки фільму почались 18 жовтня 2015 року і закінчились у грудні того ж року. Вони проходили у Львові, на території Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та в селі Брюховичі.
Фільм зібрав в українському прокаті 4,5 млн грн.
“Жива” (режисер Тарас Химич)
Історична драма, яка має алюзії на реальні події. В основу сценарію фільму лягли раніше невідомі сторінки з життя зв’язкової УПА Анни Попович. Незадовго до смерті Попович розповіла свою історію авторам стрічки та дозволила її екранізувати. Більша частина зйомок відбувалися у Горганах, у тих місцях, де відбувались події з життя Попович.
Зйомки фільму “Жива” тривали впродовж трьох років. Під час зйомок було використано справжню техніку та зброю 1940-50-х років.
Фільм йшов у прокаті в обмеженій кількості кінотеатрів.
“Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
В основі фільму – журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев’єв Де Буа, в Руському домі доживає останні дні старий, який володіє щоденником своеї бабці – Фані Каплан.
Із цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію “сліпого” кохання Фані Каплан до чоловіка на ім’я Віктор Гарський.
Виробницво фільму стартувало у 2014 році. Він коштував 32 млн грн. За два вікенда його подивилося більше 7 тис. глядачів, станом на 19 грудня він заробив більше 500 тис. грн.
30 жовтня фільм переміг у номінації “Найкращий іноземний фільм” на London Crystal Palace International Film Festival.
Зйомки фільму відбувались протягом 4 років.
Світова прем’єра фільму відбулася на найпрестижнішому Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі IDFA, де стрічка отримала Спеціальний приз журі у головному конкурсі. Фільм демонструвався на понад трьох десятках фестивалів по всьому світу в конкурсних та спеціальних програмах.
Україна висунула “Українські шерифи” на здобуття “Оскара”, але фільм не увійшов у шорт-лист нагороди і вибув з боротьби за неї.
“Я з тобою” (режисер Олег Туранський)
У картині розказана історія Романа та Олексія — двох бійців-спорстменів, які закохуються в одну дівчину — Тетяну. Життя і час розводить двох юнаків у різні кути — один з них потрапляє до Москви, Олексій — живе в Україні. Їх знову об’єдну спільна трагедія.
Проти чоловіків весь світ – продажна бійцівська федерація, корумповані чиновники і навіть історичні події: все відбувається у переломний для країни момент, але після Революції гідності вони вірять, що заслужили кращого майбутнього для своєї країни і своїх коханих.
Фільм вийшов в український прокат 21 квітня.
“Політ золотої мушки” (режисер Іван Кравчишин)
Комедійно-драматичний фільм, знятий Іваном Кравчишиним за мотивами збірки оповідань “Бурачковицькі хроніки” Богдана Волошина. Відповідно до сюжету, маленька дівчинка-поетеса, яку тато називає хлопчачим ім’ям “Микола”, розповідає три історії, що трапилися в її селі: про футбольний матч, про весілля і про дивний заповіт.
Кравчишин десятиліттями виносив ідею зйомок цього фільму. Зйомки розпочалися на початку квітня 2013 року і проходили на хуторі Великий Ходак в Івано-Франківській області, окремі кадри були відзняті в Добромилі Львівської області.
Фільм був показаний у липні 2015 року в національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі. В український широкий прокат стрічка вийшла 25 лютого 2016 року.
“Ніч святого Валентина” (режисер Володимир Лерт)
Романтична комедія, в якій розказані три історії кохання, що трапилися в день святого Валентина. Всі події фільму відбуваються у Києві. Через суперечки творців і продюсерів щодо сценарію, зйомки фільму перетворились у імпровізацію. Його зняли за менш ніж 12 днів.
В українському прокаті фільм заробив майже 1 млн грн.
“Микита Кожум’яка” (режисер Манук Депоян)
Українське 3D-анімаційне фентезі, зняте за мотивами однойменної казки Антона Сіяніки. Фільм розповідає про хлопчика Микиту, який повинен врятувати світ людей і світ магії від відьми.
Розробка проекту під назвою “Микита Кожум’яка та вогняна квітка” розпочалась у 2007 році, але через брак фінансування і досвідчених кадрів, виробництво фільму декілька разів переносилося.
При бюджеті в 4 млн євро, фільм заробив в Україні більше 10 млн грн.
“БМ”