30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
Щедрим островом духовності для гадячан стала центральна бібліотека ім. Лесі Українки, яка в 2016 році святкуватиме своє 155-річчя. Сюди залюбки йдуть попрацювати і приємно відпочити молодь і літні люди, радо зустрічають відвідувачів бібліотечні клуби за інтересами: «Берегиня», «Панянка+», «Пальміра», «Золотий вік». Працівники бібліотеки – активні учасники та неодноразові переможці обласних та всеукраїнських конкурсів. ЦБ ім. Лесі Українки – ключовий партнер проекту «Літературно-краєзнавчі маршрути «Земляки» Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, який передбачає створення в Гадячі маршруту «Лесиними стежками» з метою збереження та популяризації літературної спадщини славних представників родини Драгоманових – Олени Пчілки та Лесі Українки.
Бібліотека для дітей – ніби живильне джерело для дітвори. Переступивши поріг дитячої книгозбірні, опиняєшся у справжнісінькій казковій країні. Із любов’ю виготовлені інсталяції, книжкові виставки, Бабусина хатинка, зоологічний куточок – усе це пробуджує в дитячих душах добро, любов до книги, читання, творчості. А скільки цікавих масових заходів організували працівники бібліотеки! У 2016 році вони також активно брали участь у Всеукраїнських та обласних конкурсах: «Мрії про Україну: дитячий погляд» (ІІ місце в номінації «Поетичні твори»), в обласному конкурсі електронних презентацій «Герой нашого часу», конкурсі віртуальних екскурсій «Мандруємо Полтавщиною, відвідуємо бібліотеки».
Сільська бібліотека сьогодні – інформаційний центр сільської громади, перший помічник в освіті та самоосвіті. Сюди поспішають після трудового дня шанувальники художнього слова, задушевної пісні, рукоділля, кулінарії. Бібліотечні працівники тісно співпрацюють зі шкільними та дошкільними закладами, клубними установами, беруть активну участь у проведенні свята села, обжинків.
Серед кращих бібліотек: Середняківська (зав. Костюк Л.), Петрівсько-Роменська (Поливана Л.), Сергіївська (Пономаренко Н.), Розбишівська (Мандрика Г.), Лютенська (Гусак Л.), Веприцька (Яременко С.), Великобудищанська (Карпенко Н.), Книшівська (Коза О.), Броварківська (Нетована Н.), Римарівська (Кусайло І.), Бобрицька (Рудченко Н.), Ціпківська (Деркач Н.), Вельбівська (Саута Ю.), Рашівська (Треба В.), Гречанівська (Романенко Ю.), Качанівська (Заболотна О.) та ін.
День бібліотек – це й свято тих, із ким бібліотекар щоднини ділиться своїми знаннями, теплом свого серця, це свято наших користувачів, відданих друзів читання. Ми вдячні їм за вірність, підтримку, за подаровані книги. Із теплотою в серці ми згадуємо у цей святковий день наших старших колег, наших наставників – ветеранів бібліотечної справи, які присвятили кращі роки свого життя улюбленій справі, які навчили нас любити свою професію, щедро ділилися своїми знаннями та досвідом. Доземний уклін вам за це. Дорогі колеги та шанувальники книги, прийміть найщиріші вітання із святом. Нехай ваша бібліотечна нива колоситься добірними зернами людської мудрості, які ви щедро засіваєте в стінах своїх бібліотек, де зростатимуть нові покоління мудрих і допитливих друзів книги. Щастя, міцного здоров’я, невичерпного оптимізму вам, наснаги, молодецького запалу для нових творчих звершень.
Ольга Красюк, директор Гадяцької районної ЦБС