Кому війна, а кому і мати рідна

DSC 8036
Поділитися новиною

DSC 8036Сьогодні на вулицях міста часто можна зустріти людей із прозорими урнами, які збирають кошти на різні благодійні цілі. Наскільки законно діють ці люди, і як перевірити, чи не є вони банальними шахраями, що кладуть ваші гроші собі в кишеню, прикриваючись благородними цілями?

В одному із магазинів міста випадковий покупець побачив банку, яка стояла біля каси з надписом «На допомогу нашій армії».

Знаючи, що дані дії є незаконними, повідомив редакцію. Поїхали туди, продавець говорила, що не знає, що то за банка, хто її поставив, та скільки часу збираються гроші. Завідуюча магазином телефоном повідомила, що  банку начебто принесла мешканка міста, чоловік якої знаходиться в зоні АТО, ніяких контактних даних завідуюча не має. На запитання чому армії, а не конкретній особі, відповіді не було. Банка, до речі, була наполовину заповнена грошима, небайдужі люди, можливо, віддавали останню копійку «на допомогу армії», а куди потім йшли  кошти – невідомо.

Загальні правила збору пожертвувань

Статтею 7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» визначено порядок здійснення публічного збору благодійних пожертв. Таким збором закон визначає добровільний збір цільової допомоги у формі коштів або майна серед невизначеного кола осіб. Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності керівника благодійної організації. При цьому в довіреності мають бути чітко визначені мета, місце і строк збору коштів або іншого майна, порядок їх використання та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації. Можна збирати кошти і не для благодійних організацій, а для «інших бенефіціарів», зокрема фізичних осіб. Але й тут має бути укладений контракт (договір) про благодійну діяльність, що містить умови, аналогічні тим, про які вже було сказано вище.

«БМ»

LIVE OFFLINE
track image
Loading...