І знову про кооператив «Молода Україна»
В одному з останніх номерів газети «Б М» було піддано жорсткій критиці діяльність кооперативу «Молода Україна», що в с. Книшівка. Заради об’єктивності, а може із миротворчим наміром, хотілося б дещо сказати з цього приводу. Так, перекоси в керівництві спостерігаються , але хочеться запитати: «Хтось зможе показати ну хоча б не святого, а ідеального керівника?» Але що ж робити нам, простим пайовикам, щоб обрати собі орендаря і не помилитися. Критеріїв, звісно, багато.
Найпростіше, мабуть, порівняти з тим, що вже є, як було мудро сказано в статті «Істина пізнається в порівнянні». Потім покинути гіршого та піти до ліпшого. А з чим же порівнювати? З тим, що є поряд .
Так от, у с. Книшівка поки що є СТОВ «Калина» та СВК «Молода Україна» – ото і все. Звичайно, ці два орендарі, якщо так можна висловитися, знаходяться в дуже різних «вагових категоріях». Особисто у мене один пай у СТОВ «Калина», а другий – у СВК «Молода Україна» А все ж! У кооперативі «Молода Україна» набагато більший асортимент пільгових послуг у с/г роботах. Це скошування, перевертання та згрібання сіна, перевезення, культивація, дискування, оранка, посадка та викопування картоплі, посів та обмолот зернових. У «Калині» цей вибір значно менший. Крім того, якщо ти замовив роботу, то відразу знаєш, коли вона буде виконана. Далі у СВК «Молода Україна» у повному обсязі виплачується орендна плата за земельний та майновий пай. У СТОВ «Калина» вже багато років не виплачувалась орендна плата за майновий пай і на даний момент ніхто і не збирається цього робити.
Щодо майна, яке отримав кооператив від «Калини». Воно було повністю розкомплектоване або взагалі «чермет». Майже вся техніка була приведена до робочого стану за рахунок кооперативу. Хочеться привести останній приклад: КамАЗ, що простояв без двигуна та коліс у тракторній бригаді товариства більше року, після передачі у кооператив через два місяці вже перевозив сіно.
І при цьому «Калину» ніхто не критикує ні на зборах, бо їх немає, і не пише в газету, бо не наважується.
У кооперативі систематично проводяться збори пайовиків, де можна висловитися, покритикувати і вирішити якесь конкретне питання. У «Калині» цього не спостерігається багато років.
У порівняння можна вдаватися ще довго, але ж… І не треба у скандалах наживати ворогів, влаштовувати розбірки тощо. Люди зразу помічають це все. Якщо орендодавці переходять від одного до іншого, то цим усе сказано. Навіть без крику.
Та насамкінець хотілося б сказати про статтю, яка, я б сказав, носить розгромний характер. Але в останньому реченні прозвучала думка автора, що люди чогось же прийшли у СВК «Молоду Україну», там перебувають і не збираються виходити, а їх не так уже й мало. Тож давайте у своїх оцінках будемо більш терплячими, порядними і толерантними. І ще скажу: добре що у нас є кому критикувати, і що є газета, у якій можна висловити свою думку і знати, що за це нічого не буде. МОЖЛИВО. Це ознака того, що в нас потроху, зі скрипом, але ж приходить демократія. До чого і прагне вся наша держава Україна, і без чого ми ніколи не попадемо в Європу.
В.Терещенко, житель Книшівки
Лист народному депутату
Капліну С.М.
СВК «Молода Україна» в особі голови кооперативу
Йосипенка Анатолія Івановича
23.07.2015 року в Гадяцькій РДПІ ми ознайомились з офіційним Вашим запитом про звернення громадян, нібито членів кооперативу, у якому викладені недостовірні факти, на які немає також і жодного документального підтвердження. Підписи під цим зверненням не членів кооперативу взагалі або частини асоційованих членів кооперативу, які не були ознайомлені із самим зверненням.
Зокрема Андрущенко В.В. офіційно вибув із членів кооперативу разом із земельним та майновим паном у 2012 році, Горкун О.А. взагалі не є членом кооперативу і ніколи ним не був, Дмитренко Л.І., Панченко С.О. у присутності представників податкової заявили, що їм взагалі не показували ніякого звернення, а тільки дали підписати окремий листок, підписаний «Список Члени Кооперативу».
У зв’язку з цим ми надаємо Вам відповідь із підтверджуючими документами.
По-перше, що наша організація була зареєстрована у червні 2010 року, а не у 2009 р., а діяльність розпочала у 2011 році, коли нам офіційно виділили частину земельної ділянки на зареєстровані договори оренди землі у кількості 207 га. Розпочинали роботу без ніякої фінансової підтримки з боку членів кооперативу.
Голова кооперативу особисто займався питаннями позики у с/г організацій зерна на посівну та фінансової допомоги, що офіційно підтверджена договорами про безвідсоткову поворотну фінансову допомогу. Члени кооперативу здали лише свої земельні ділянки по договорах оренди, та пізніше СТОВ «Калина» передала по акту прийому-передачі частину основних засобів на суму сертифікатів членів кооперативу.
Згідно Статуту кооперативу до складу кооперативу входять дійсні члени кооперативу з обов’язковою трудовою участю та асоційовані члени кооперативу, які виступають як інвестори, що здають у користування свої земельні ділянки та майно на орендній основі. Щоквартально проводяться загальні збори дійсних та асоційованих членів кооперативу, де надаються фінансові та виробничі звіти згідно Статуту. Статут та зміни до нього обов’язково затверджуються загальними зборами, що можна підтвердити протоколами таких зборів. Останні зміни до Статуту було затверджено на загальних зборах від 27.06.2014 року та зареєстровано у Гадяцькому ДР. Рішення про виплату орендної плати та надання послуг членам кооперативу також затверджується на загальних зборах та повністю виконуються. Ціни на зерно встановлюються згідно ринкових цін в залежності від якості продукції
Увесь продаж с/г продукції та виплата за оренду підтверджується відповідними документами, та сплачуються податки.
У 2011 році було вже нараховано орендну плату на земельні паї у сумі 110745 грн та видано: кукурудзою, пшеницею, ячменем і грошовими коштами. У 2012 році нараховано на майнові паї за два роки на суму 13145 грн, що становить 3% орендної плати.
У березні 2011 року були укладені договори оренди на два ставки, що знаходяться за межами Книшівської с/р, з Гадяцькою РДА. На виготовлення технічної документації було витрачені кошти кооперативу.
За три роки користування ставками ми виплачували орендну плату за водне дзеркало та за земельну ділянку, що знаходиться під ставками, але отримали лише збитки. Плати за вилов риби ніколи не брали, тому що весною був великий падіж риби.
Згідно бухгалтерського обліку все зерно, вирощене кооперативом, ставиться на прибуток та продається по видаткових і податкових накладних, здаються звіти у статистику та податкову. С/г продукція продається як офіційно зареєстрованим організаціям з відповідним пакетом документів, так і фізичним особам, які не є платниками податку, та проводиться по бухгалтерському обліку, і сплачуються податки.
За період із 2012 по 2015 рр. кооперативом було придбано с/г техніку і транспорт та поставлено на баланс підприємства:
– трактор «Беларусь-892» (2 шт.) на суму 360 тис. грн;
– комбайн «ДОН-1500Б», б/в – 120 тис. грн;
– автомобіль ВАЗ-21214 «Нива» – 89 тис. грн та інша с/г техніка.
Усього приблизно на 1 мільйон гривень.
Інші основні засоби були передані СТОВ «Калиною» по акту прийому-передачі повністю розкомплектовані та непридатні для використання у виробництві. Частина засобів, з дозволу членів кооперативу та рішенням на загальних зборах, було модернізовано та використано для відновлення інших орендованих основних засобів.
На даний момент у кооперативі працюють 6 чоловік, які є дійсними членами кооперативу, та 2 найманих працівники по трудовому договору. Усі працівники офіційно оформлені та застраховані. Інші – це 76 асоційованих членів кооперативу та 5 померлих.
СВК «Молода Україна» повністю виконує свої зобов’язання перед рішенням загальних зборів та відповідно Статуту.
Усього 55 підписів
ТК Так держать! Респект! За такими молодыми кооперативами наше будущее и будущее нашей страны! А злостные зависники, которые вставляют палки в колёса и мешают работать, всегда будут.
Пусть будет стыдно тем, кто пытается разрушить чужой труд и пытается осквернить доброе имя кооператива. Таким людям хочу сказать : работайте, старайтесь и у вас все получится! А зависть и злословие никому не приносили добра!
“Плати за вилов риби ніколи не брали, тому що весною був великий падіж риби.” ну це ж відкрита брехня,всі прекрасно знають скільки коштує білет(тим білше Женя сам не раз хвастався скільки заробляють на ставках) а чому ж нічого не згадано про Поло яке куплене за кошти кооперативу?
Уважаемый Александр! Скажите, на каком прилавке и в каком магазине можно купить рыбу из этих ставков??? Иначе это пустая болтовня, не подтвержденная фактами.
Теперь по поводу Поло: попробуйте в Гадяч или Полтаву поехать на велосипеде!!!
P.S.: если люди работают, то пусть ездят хоть и на Мерседесе.Им некогда, как некоторым, заглядывать другому в карман!