м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 360x90 1-1 (шапка) Друкарня 3
Банер 390*90 шапка реклама

Стартує сезон полювання на хутрових звірів

полюванняНа початку листопада розпочнеться полювання на хутрових звірів: зайців, лисиць, тхорів, ховрахів, білок тощо. Нюанси полювання на території області розповіли в Управлінні лісового та мисливського господарства.

Загалом з 4 листопада в області розпочинається сезон полювання на хутрових тварин. Проте, згідно змін у законодавстві, які внесенні кілька років тому, кожне господарство може розпочати у різні дні, з огляду на особливості району. Тому початок потрібно уточняти у кожному мисливському господарстві в індивідуальному порядку. Про це розповів начальник Полтавського обласного  управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

Мисливці чекають відкриття сезону з нетерпінням, а екологи в свою чергу турбуються, щоб у період полювання не відбувались порушення. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області спільно з громадськими інспекторами проводитимуть заходи з уникнення браконьєрства. Екологи попереджають, що особи, винні у незаконному полюванні, відповідатимуть згідно з українським законодавством.

Штрафи за нанесені браконьєрами збитки у середньому збільшилися у 4 рази. Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Порушники будуть платити від 102 до 1020 гривень штрафу. Для посадовців – від 510 до 1530 грн. Мова про порушення як правил, так і термінів полювання. Звісно, у деяких випадках мова може йти і про кримінальну відповідальність.

Нагадуємо, що документами на право полювання для громадян України є: посвідчення мисливця; щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання; паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Зразок заяви на отримання посвідчення мисливця можна знайти на сайті Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зазначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

«БМ»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення