м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 360x90 1-1-1 (шапка) Майно
Банер 360x90 1-1 (шапка) Друкарня 3
Банер 390*90 шапка реклама

ІНФЕКЦІЙНА СЛУЖБА ГАДЯЧЧИНИ. ІЗ БІБЛІОТЕЧНОЇ СКАРБНИЧКИ

29178232 454035481679614 8313419860134592512 nПерші свідчення існування корпусу інфекційного відділення припадають на 1902 рік, проте інфекційна служба працювала ще раніше.

В 1888 році в Гадяцькому повіті був спалах віспи. Близько тисячі людей, що не отримали щеплення, померли. Тому питанню щеплення проти цієї хвороби була приділена особлива увага. За рік було щеплено ще п’ять тисяч людей, нещепленими залишалось близько трьох тисяч.


У цей же час у повіті широко поширились інші інфекційні захворювання. Так, у грудні 1888 року дитячий дифтерит тільки по Рашівській волості з 67 хворих забрав 37 дитячих життів.
Крім дифтерії подібні захворювання на кашлюк, тифозну лихоманку були також у Бобрику, Великих Будищах, Веприку, Книшівці, Красній Луці, Лютеньці, Сарах. Із 2366 людей, що захворіли на ці хвороби, 331 померла. В 1893 році нещепленими залишались 2,5 тисячі людей.
До Великої Вітчизняної війни інфекційною службою Гадяччини опікувався Микола Федорович Грабілін, який до 1922 року (з перервою на час Першої світової війни 1914-1918 рр.) працював на посаді земського лікаря при сьомій медичній дільниці Гадяцького повіту з постійними місцем проживання при лікарні с.Рашівка. Потім він переїхав до Гадяча, де працював у районній лікарні до 1957 року. Помер у 1959 році.
В повоєнний час інфекційним відділенням завідувала Марія Василівна Кривошей. 
З 1951 року інфекційну службу очолила головний лікар ЦРЛ Софія Олександрівна Копилова. За свідченнями пацієнтів та медичного персоналу вона була висококультурною людиною, яка добре знала свою справу. Софія Олександрівна віддавала хворим усі свої знання, душу і серце. Якщо у відділенні були тяжко хворі – заради спасіння здоров’я і життя людей ніколи не рахувалась часом, не залишала свого поста.
1952-1956 рр. особливо пам’ятні в роботі інфекційної служби. У відділенні лежало багато хворих на брюшний, сипний та повторний тиф. Були непоодинокі випадки скарлатини, виникали цілі епідемії дифтерії, сибірської язви. Але попри всі труднощі того періоду завдяки напруженій праці колективу інфекційного відділення, районної санітарної служби ці інфекційні хвороби були повністю ліквідовані.
Не можна не відзначити титанічну працю середнього та молодшого медичного персоналу інфекційного відділення. Всі знання, сили та енергію медичні працівники віддавали служінню людям. Довгий час у відділенні працювали медсестри Анастасія Терентіївна Будило, Наталія Костянтинівна Андрієвська, Галина Петрівна Дмитренко, санітарки Єфросинія Афанасіївна Шевченко, Парасковія Андріївна Мазурика, Марія Яківна Зелених.
Після С.О.Копилової завідувачем інфекційного відділення працював досвідчений лікар Йосип Андріанович Кожа. Про нього з вдячністю згадують пацієнти.
В 1976-2003 рр. відділення очолювала Алла Павлівна Бебель. У цей час у відділенні працювало 18 чоловік медичного персоналу, серед них Валентина Миколаївна Хелемеля, Галина Василівна Дубовик, Тамара Федорівна Чайка, Галина Петрівна Киктенко, Ніна Олексіївна Корольова, Олена Олексіївна Тютюнник та ін.
З 2003 року на посаді завідувача працює лікар-інфекціоніст вищої категорії Наталія Петрівна Іващенко. В кабінеті інфекційних захворювань працює Прядко Петро Тихонович, в кабінеті «Довіра» – Оніщенко Володимир Андрійович.
Сучасне інфекційне відділення налічує 20 ліжок, у т.ч. дорослих – 13, дитячих – 7. Знаходиться в окремому одноповерховому приміщенні на території райлікарні. В 2010 році в інфекційному відділенні проведено капітальний ремонт, поновлена матеріальна база. Палати обладнані всім необхідним для лікування інфекційних хворих. Є палата для хворих на СНІД, ізольовані бокси для хворих на гепатит, окремі палати для лікування хворих з грипом та ангіною.

Підготувала 
бібліотекар медичної бібліотеки 
при Гадяцькій ЦРЛ 
Ю.В.КОВАЛЕНКО

На фото медичні працівники інфекційного відділення на чолі з Миколою Федоровичем Грабіліним, 1930-і роки

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення