м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 360x90 1-1 (шапка) Друкарня 3
Банер 390*90 шапка реклама

rzr1pМинулого вівторка , 7 серпня, відбулася чергова апаратна нарада.

Про стан виконання централізованих заходів щодо надання медичної допомоги онкологічним хворим доповідав головний лікар Гадяцької ЦРЛ Олександр Басараб.

Станом на 1.01.2018 р. на диспансерному обліку у лікаря-онколога поліклінічного відділення Гадяцької ЦРЛ перебувало 1125 хворих, за 6 місяців 2018-го зареєстровано 72 первинних онкологічних хворих.

Аналіз показує, що первинна захворюваність по району має тенденцію до зниження та менша від середніх показників як по області (на 5,2%), так і по Україні (в 2,4 рази). Разом із тим відмічається ріст серед сільського населення проти середньорайонного показника на 8,7%. У 2017 році зросли показники первинної захворюваності серед мешканців Сергіївської ОТГ у порівнянні із середньорайонними в 1,7 рази.

2081587 1Починаючи антибіотиками і закінчуючи стійкими забруднювачами – те, на що слід звернути увагу наступного разу, коли підете у м'ясний магазин чи ринок.

Люди знаходяться на вершині харчового ланцюга так довго, що багато хто з нас навіть не розуміє, звідки беруться наші продукти харчування.

Мається на увазі і те, що тварини, призначені для споживання людиною, харчуються, перш ніж вони забиваються і потрапляють на наші обідні тарілки.

29520Безоплатні аналізи і дослідження за призначенням вашого сімейного лікаря

Послуги первинної допомоги, які надає сімейний лікар, терапевт або педіатр, оплачуються медустанові з коштів платників податків, тобто з державного бюджету.

Про це повідомила в.о. міністра охорони праці Уляна Супрун в Facebook.

амброзіяРозпочалася пора цвітіння амброзії полинолистої – небезпечної алергенної рослини, пилок якої негативно впливає на здоров’я людей, викликає алергію та бронхіальну астму. З огляду на швидкість та інтенсивність поширення цієї рослини за останні роки можна сказати, що вона — «зелений агресор». Ефективний метод боротьби з амброзією — виривати її з коренем.

У рамках Всеукраїнської акції «Амброзія – небезпечна рослина» та з метою привернути увагу населення, виїзною комісією були проведені заходи, спрямовані на вирішення питання щодо знищення небезпечної рослини.

22 5356528d41f25.Iznanka medreform ffekt sliyaniyaМіністерство охорони здоров’я запустить у Полтавській області пілотний проект з реформування госпіталів, а в 2020 році планує впроваджувати реформу по всій Україні.

Про це в ефірі програми «Громадське.Реформа» hromadske.uaповідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

гроші або13 липня 152 медичних заклади отримали гроші за обслуговування пацієнтів за новою моделлю фінансування. З них 140 – комунальні заклади у 20 областях України та Києві. У цих медичних закладах обслуговуються понад 8 млн українців. У переліку є і Гадяцький Центр надання первинної медико-санітарної допомоги. До речі, сума, що надійшла у заклад, одна з найбільших.  

помідориТомати ефективні у профілактиці гіпертонії та раку, а клітковина й пектинові речовини, які містять томати, покращують процеси травлення. Про користь помідорів та норми їх споживання розповідають дієтологи.

– Помідори низькокалорійні, у ста грамах міститься лише 19 кілокалорій, – каже Надія Матчук. – Також томати багаті на каротин (провітамін А), аскорбінову кислоту, вітаміни групи В, калій, фосфор, залізо. Вони сприяють очищенню судин, тому їх варто їсти людям із серцево-судинними хворобами, тромбофлебітами.

– Томати також ефективні у профілактиці гіпертонії, ішемічної хвороби серця та інсульту, – додає Людмила Денисенко. – Вони містять лікопен – потужний антиоксидант, який допомагає організму захиститись від онкохвороб. Добову потребу цієї речовини забезпечує півкілограма червоних помідорів. Клітковина й пектинові речовини, які містять томати, покращують процеси травлення, посилюють перистальтику кишечника й виділення шлункового соку, а також зв'язують і виводять шкідливі речовини, що потрапляють із їжею або утворюються в результаті порушення травлення. Завдяки яблучній і лимонній кислотам томати викликають апетит, активізують процес травлення, запобігають розмноженню хвороботворної кишкової мікрофлори та паразитів. І ще одне! Помідори варто їсти при стресах, адже це – антидепресант, що покращує настрій і розслабляє. А про те, що вони сприяють підвищенню потенції, знали ще давні індіанці.  Для здорової людини – 200 грамів на день, найкорисніше у салаті з олією. Можна додати часник або цибулю. А от поєднувати з огірками не варто.

До речі, завдяки низькій калорійності помідорів та хрому, який міститься в них і сприяє швидшому насиченню, споживаючи томати, можна швидко схуднути. При захворюваннях нирок помідори слід споживати в дуже обмеженій кількості – один-два на день, не більше.

«Експерс»

Сторінка 1 із 27

Вхід через соц.мережі