м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 360x90 1-1-1 (шапка) Майно
Банер 360x90 1-1 (шапка) Друкарня 3
Банер 390*90 шапка реклама

У Гадяч знову з᾿їхались хасиди

22bКажуть, що Україна займає друге місце в світі за кількістю єврейських святинь. Століття сусідства, не завжди мирного, з іншими народами щедро засипали українську землю єврейськими могилами. У Гадячі знаходиться могила засновника руху Хабад Алтер-ребе (Шнеура-Залмана з Ляд), і в цій якості він привертає увагу євреїв усього світу.

Відомий як засновник течії «Хабад» у хасидизмі, що у перекладі з івриту є абревіатурою трьох букв – «хохма», «біна», «даат» означає «мудрість», «розуміння» та «знання». Саме Шнеур Залман створив найважливішу книгу цієї хасидської течії – «Танія», що означає «Вивчене». 
Центр хасидизму «Адмор Азакен» був відкритий 2 грудня 2012 р. напередодні символічної дати за єврейським календарем – 19 кіслєва 5772 року. Символізм останньої у тому, що за цей день 200 років тому Шнеур Залман був визволений зі стін казематів Петропавлівської фортеці у Петербурзі. Даний день вважається своєрідним «новим роком хасидизму» і належить до трьох основних днів паломництва у Гадяч. Два інших – день народження Шнеура Залмана 18 елула, за єврейським календарем (серпень 1745 року) та його смерті – 24 тевета (січень 1813 року), причому останній привід користується серед паломників більшою популярністю. Всі ці дати мають і свої легенди.
Паломництво в Гадяч відновилось уже в роки незалежності України. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення