м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 390*90 шапка реклама

Сьогодні Катерини: чого не можна робити і як ворожити

xVorozhinnya1.jpg.pagespeed.ic.O52suqQAmjЩороку 7 грудня відзначається День святої Катерини. Це дуже важливе свято, як в християнстві, так і в народі. Тому не дивно, що в цей день є безліч традицій, повір’їв, і навіть заборон. Саме про останніх ми б і хотіли вам розповісти, щоб ви знали, чого не можна робити в День святої Катерини.

За повір’ям, свята Катерина була дуже красивою і розумною дівчиною, але ніяк не могла знайти собі чоловіка, адже хотіла вийти тільки за того, хто буде мудрішим неї. З цим їй допоміг християнський мудрець, який був її наставником. Але, коли дівчина прийняла віру, її за це вбили. Так і з’явився День святої Катерини.

Майже всі заборони в День святої Катерини пов’язані не безпосередньо з самим святом 7 грудня. У цей час, як знають усі віруючі, діє Різдвяний піст. Дівчата влаштовували вечорниці, збиралися і гуляли. Але, наприклад, стіл можна накривати тільки з дозволених блюд, а це були каші і борщ. А танцювати в День святої Катерини заборонено постом.

У День святої Катерини можна було гадати, і цим займалися практично всі, і дівчата, і хлопці. Найпоширенішим способом було вирвати вишневу гілку і поставити її в вазу до Різдва. Якщо вона розпускалася, це означало, що шлюб буде дуже вдалим і щасливим.

Цього дня дівчата варили кашу із пшона, адже на ній ворожити у грудні дуже зручно. Після насипали її по ложці по тарілках і одна за одною виходили на подвір’я, закликаючи нареченого на вечерю: «Доля, доля, йди до нас вечеряти». Якщо першим бачили хлопця — суджений буде молодий, якщо чоловік середнього віку — наречений буде розведеним або вдівцем, завбачивши старця — варто чекати заможного жениха, а ось якщо хлопчик — ходити ще в дівках.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення