м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 360x90 1-1 (шапка) Друкарня 3
Банер 390*90 шапка реклама

Пільги дітям-сиротам при навчанні у вищих навчальних закладах

Пільги дітям-сиротам при навчанні у вищих навчальних закладахЗаконодавство України гарантує низку пільг і допомог дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, у тому числі й при навчанні у вищих навчальних закладах.

Згідно із законодавством абітурієнти зазначеної категорії приймаються до навчальних закладів державної і комунальної форми власності поза конкурсом.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років, а при продовженні навчання - до 23 років, мають право на повне державне забезпечення в навчальних закладах.

У разі коли такий учень або студент є прийомною дитиною чи дитиною-вихованцем дитячого будинку сімейного типу, він за вибором може  бути  зарахований  на  повне  державне  утримання або йому продовжується виплата соціальної допомоги як дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

При вступі на навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів дітям даної категорії має видаватися безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менш як 12 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нині це 204 гривні).

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи із їх числа звільняються від плати за навчання в державних і комунальних навчальних закладах усіх рівнів. При цьому, до закінчення відповідних навчальних закладів їх забезпечують безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м’яким інвентарем за нормами, установленими для вихованців шкіл-інтернатів, а також обідами та гуртожитком. Студентам цієї категорії виплачують стипендію у розмірі, який на 50 відсотків перевищує розмір стипендії у відповідному ВНЗ, а також 100% заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та практики. Також студентам вузів із числа дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування та тим, які в період навчання від 18 до 23 років залишились без батьків, щорічно надають матеріальну допомогу у розмірі не менш як 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 гривень). Крім того, допомогу на придбання навчальної літератури (щорічно до закінчення навчання).

Під час своїх канікул учні професійних навчально-виховних закладів і студенти вищих навчальних закладів - колишні вихованці дитячих будинків і шкіл-інтернатів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - можуть перебувати у зазначених закладах із безплатним проживанням і харчуванням. У тому разі, коли особа має намір під час канікул відвідати заклад чи сім’ю, де вона виховувалася, їй виплачуються (за нормами службових відряджень) добові за час перебування в дорозі (туди і назад) та вартість проїзду залізничним, водним, міжміським автомобільним транспортом.

У Постанові Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 (із змінами) йдеться про державну підтримку дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування після закінчення вищих навчальних закладів. Зокрема, при працевлаштуванні їм видається одяг і взуття на суму не менш як 16 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття. Також має видаватися одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів (для дітей віком до 18 років у 2014 році ця сума становить 7716 гривень).

Також дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку виплачується одноразова грошова допомога. Розмір такої допомоги щороку встановлюється Кабінетом Міністрів України. У 2014 році її розмір становить 1810 гривень. У разі неотримання з будь-яких причин дитиною одноразової допомоги в установлений строк вона може бути виплачена протягом трьох років.

Людмила Олексієнко, провідний спеціаліст Гадяцького районного управління юстиції

Коментарі

0 #60 Алена 01.09.2017, 19:58
Я поступила на магистратуру а бюджет, мне 24 года. Подскажите социальной помощи должны выплачивать или нет?
0 #59 Максим K. 01.09.2017, 14:14
Цитую Катя:
Я напів-сирота. Батько помер 2014 року, зараз мені 17. Чи маю я можливість вступити до ВНЗ на державну форму навчання?

при успішній здачі зно, у вас є можливість поступити на конкурсній основі. пільг під час та після вступу немає.
0 #58 Катя 01.09.2017, 10:02
Я напів-сирота. Батько помер 2014 року, зараз мені 17. Чи маю я можливість вступити до ВНЗ на державну форму навчання?
-1 #57 маряна 29.08.2017, 14:41
Доброго дня..як взнати яка сума стипендії в училищі для круглої сироти?
0 #56 Максим Александрович 21.08.2017, 22:29
Цитую yuraball:
действует ли льгота при поступлении в магистратуру для сирот?? И если сироту зачислили на контракт в магистратуру, положены ли социальные выплаты??

льготы при поступлении отсуствуют. некоторые частные вузы предоставляют сиротам бесплатное обучение (например, Украинский католический университет, г. Львов). Если ты поступил на контракт в государственный вуз, то нужно поговорить с ректором о возможности перевода на бюджет. Некоторых переводят спустя год после обучения на контрактной форме. везде свои "правила", возможно ректор выбъет тебе место и тебя переведут на бюджет.
0 #55 yuraball 21.08.2017, 15:30
действует ли льгота при поступлении в магистратуру для сирот?? И если сироту зачислили на контракт в магистратуру, положены ли социальные выплаты??
0 #54 Максим Александрович 05.08.2017, 22:40
Цитую Віталій Олександрови:
Доброго дня. я вже навчався у ПТУ і отримував допомогу від держави. І я знову хочу поступити на навчання у «Центр професійної освіти технологій та дизайну м. Києва»
Якщо я поступлю чи буду я знову отримувати допомогу від держави мені 19 років статус круглої сироти.

якщо ти будеш навчатися на бюджеті, то так.
0 #53 Віталій Олександрови 27.07.2017, 15:06
Доброго дня. я вже навчався у ПТУ і отримував допомогу від держави. І я знову хочу поступити на навчання у «Центр професійної освіти технологій та дизайну м. Києва»
Якщо я поступлю чи буду я знову отримувати допомогу від держави мені 19 років статус круглої сироти.
+1 #52 Максим Александрович 27.02.2017, 15:15
Цитую Максим:
Доброго дня) я сирота , навчаюся і отримую стипендію. Хочу дізнатися чи буду я отримувати стипендію ящо офіційно працевлаштуюся?

Максим, вы будете получать стипендию. Для этого вам нужно брать "свободное посещение в деканате", либо в устной форме договариваться с преподавателями , что Вы не будете посещать их пары. При этом у вас не должно быть долгов и закрывать полностью текущие сессии.
0 #51 Максим 27.02.2017, 13:21
Доброго дня) я сирота , навчаюся і отримую стипендію. Хочу дізнатися чи буду я отримувати стипендію ящо офіційно працевлаштуюся?

Comments are now closed for this entry

Вхід через соц.мережі