м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 390*90 шапка реклама

Покликання – допомагати людям

медична сестраЩорічно 12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри. Іншими словами, є привід подякувати і привітати представниць однієї з найгуманніших професій.

Напередодні свята ми мали змогу поспілкуватися із медичною сестрою хірургічного відділення Гадяцької ЦРЛ Ніною Сергієнко.

«За 35 років стажу у медичній професії було все: і сльози, і розпач, і прояви гордості, що правильно обрала для себе життєву стежку у цій складній, але важливій професії».

Ніно Василівно, де звідки бажання, а згодом й рішення стати медичним працівником?

Із задоволенням про це розповім. Ще із дитинства мене цікавило усе, що стосувалося медицини, уколи всім лялькам робила, лікувала всіх курчат та всіх рідних. Бабуся була такою собі знахаркою, допомагала людям, от і я перейнялася більшістю від неї. Після закінчення Лохвицького медичного училища  у 1983 році прийшла працювати стаціонарною медичною сестрою у хірургічне відділення. Продовжила після декретної відпустки у перев’язочному пункті 14 років, потім 10 років у маніпуляційному і вже майже 14 років працюю старшою медичною сестрою хірургічного відділення. Колектив у нас великий – 54 працівники, бо із 2017 року хірургічне відділення об’єдналося із травматологічним. Усі медичні сестри мають вищі категорії, кваліфіковані та досвідчені. 

Якими принципами керуєтесь під час виконання професійних обов’язків?

Вважаю, що кожна людина у своїй щоденній поведінці та вчинках повинна керуватися Божими настановами. У цей непростий для всіх нас час досить складно не втратити людяності. От про людяність, як найголовнішу рису, я і пам’ятаю найбільше, а також вимагаю її проявів і від підлеглих. У традиціях любові та розуміння виховую і своїх дітей. Переконана, якби медики щоденно ставили себе на місце пацієнтів, то довкола було б значно менше людського болю та страждань.

Продовжуючи тему характеристик, розкажіть, якою, на Вашу думку, повинна бути хороша медична сестра?

У першу чергу, вона повинна бути грамотним та кваліфікованим працівником, в якому людяність та милосердя є ведучими рисами характеру.

або Колектив медичних сестер хірургічного відділення ЦРЛ

 (колектив медсестер хірургічного відділення ЦРЛ)

 Як ставитесь до самолікування?

Різко негативне, адже курс лікування повинен призначатись виключно після повного обстеження та встановлення причин захворювання. Без медичної консультації можна випити чаю з м’яти, але пити ліки за рекомендацією знайомих – категорично забороняється. Особливо це стосується дітей, домашньому лікуванню яких батьки чомусь віддають особливу перевагу. До лікарень дітей везуть тільки тоді, коли ситуація зовсім термінова. Знаю багато випадків, коли самолікування призводило до сумних випадків.

Якою є універсальна корисна порада дійсним та потенційним споживачам медичних послуг?

Порада вести здоровий спосіб життя, не піддаватися негативним емоціям. Усі без винятку люди повинні любити себе і оточуючих. Тільки так ви будете здорові як фізично, так і духовно.

Поділіться «девізом», із яким ідете по життю?

У мене їх декілька. Ніколи не зупинятися на досягненому! А ще ким би ви не були, де б ви не працювали, які б ситуації з вами не траплялися, пам’ятайте: завжди слід залишатися Людиною і ставитись до інших так, як би ви хотіли, аби ставилися до вас!

На завершення колектив редакції «БМ» приєднується до вітань та бажає усім медичним сестрам, щоб їх цінили, любили та поважали.

Любов Шкрьоба

 Найбільша кількість медсестер  – у Фінляндії, на 100 тис. осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100 тис. осіб припадає 5 медсестер.

У Гадяцькій ЦРЛ працює 250 медичних сестер,  проживає 52 тис. мешканців. Отже, на одну медичну сестру припадає 208 осіб.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення