м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 390*90 шапка реклама

Черговий імпічмент у районі або «Немає хазяїна в селі»

26772331 783746878495946 533174140 oТак вирішили на громадському зібранні, яке відбулося у вівторок, 9 січня, у приміщенні Середняківської сільської ради. Усього зібралося 43 жителі сільради. Розглядали два питання: про недовіру діючому сільському голові Галині Шавшин і про проведення виборів. На зборах оголосили, що напередодні у Коноваловому і Середняках збирали підписи проти того, щоб Галина Шавшин надалі очолювала громаду у ролі старости – зібрали близько 130.

Чому ж люди проти діючого сільського голови? В основному, нарікання лунали  на те, «що у селі нічого не робиться»: вуличне освітлення відсутнє, дорожнє покриття у жахливому стані, автобусне сполучення із райцентром також не найкраще, а на вулицях брудно… Окрім цього, переглянувши бюджет сільради, активні громадяни, які прийшли на сходку,  вважають необґрунтованими зарплату і преміальні, які отримувала сільський голова. Також вони не задоволені тим, що жодного разу за кілька останніх років не було звіту сільського голови перед жителями. Тому у діях сільського голови вбачають небажання працювати на благо громади.

Загалом, результату діяльності сільського голови не видно, тобто, як висловився один із присутніх, «немає хазяїна у селі». 

26753927 414432055657304 1443310170 nПроте були на зібранні люди, які дотримувались протилежної думки. Кажуть, що жодного нарікання із боку районного керівництва на роботу Середняківського сільського голови, не було. Навпаки, неодноразово повідомляли про постійні перевиконання бюджету і виконані роботи. Ті ж сільські ради, де робота не робиться і кошти не освоюються, регулярно «сварять» на засіданнях в адміністрації. Середняківська ж у штрафниках не значилась. Тому не зовсім зрозуміло, чому частина жителів так різко перестала довіряти сільському голові.

На зборах була присутня і голова новоствореної Петрівсько-Роменської громади  Валентина Бугайова, і явно було видно, що вона підтримує мету зібрання. А ще, за чудесним збігом обставин, на збори із Гадяча приїхали держреєстратор РДА і юрист бюро безоплатної правової допомоги. Ймовірно, вони вже знали куди їхали, бо підготували для присутніх письмові пояснення, що стосувались зібрання. Відповідно до закону про об’єднання ОТГ, до обрання на перших виборах обов’язки старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського голови до об’єднання, у нашому випадку це Галина Шавшин.  Повноваження сільського голови припиняться автоматично тоді, коли оголосять результати виборів до новоутвореної Петрівсько-Роменської ОТГ. Відповідно, рішення про старостецькі вибори повинні прийняти на першому пленарному засіданні новоутвореної ОТГ.

26828998 414338665666643 633416817 oВислухавши  пояснення спеціалістів, члени зібрання вирішили голосувати. Отже, за недовіру проголосувало 27 чоловік,  проти – 8. Ініціювали проведення старостецьких виборів 28-ма голосами. Таким чином, на сесії П.-Роменської ОТГ, яка повинна відбутися наступного дня після зборів, будуть вирішуватись питання, які розглядали на зборах.

До слова, самої Галини Шавшин на громадському зібранні не було, тобто усе відбулося поза її спиною. Із перевіреного джерела нам стало відомо, що вона перебуває на лікуванні.

Олександр Товстий, Оксана Кириченко

Далі буде...

А кого ж хочуть жителі Середняківської сільради бачити старостою? Про це нам  обмовились люди уже після закінчення зібрання. Кажуть, як варіант будуть висувати кандидатуру Валентини Стешенко, яка була головуючою на зібранні. Люди впевнені, що вона усе розуміє і усього доб’ється. Раніше вона працювала у селі ветлікарем, нині безробітна. До речі, вона була одним із ініціаторів зборів, на яких оголосили імпічмент нинішньому сільському голові.

Із достовірного джерела стало відомо, що напередодні скликання громадських зборів у Середняках активісти телефонували щойно обраним депутатам Петрівсько-Роменської ОТГ і наполегливо рекомендували поставити свої підписи під рішенням про недовіру Галині Шавшин. Дехто, не витримавши тиску, погоджувався, а хтось відмовлявся.  

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі